04 03/11
13:33

Просто з дому - в музей


Просто з дому - в музей

Не виходячи з дому ти можеш потрапити в Зоологічний музей Львівського національного університету. Його наукові колекції налічують понад 178 тисяч експонатів, з яких біля 10 тисяч формують експозицію. Фонди музею презентують тваринний світ усіх континентів, крім Антарктиди та всіх акваторій земної кулі. І все це можна переглянути просто сидячи за комп'ютером.

  ◀ Фото PrtSc сторінки
0
Подякували: Ще ніхто не дякував
1
3810

Зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка належить до числа найстаріших університетських музеїв Європи. Заснований він, як Кабінет натуральної історії, у 1784 році. З приходом у Львівський університет професора Б. Дибовського, музей набув статусу Зоологічного. 


Колекції безхребетних тварин включають губки і малакологічні збори Бенедикта та Владислава Дибовських з Байкалу, Ангари, Амуру, Манчжурського моря та Каспію; корали та молюски експедиції принца Монако у Середземному, Червоному і Адріатичному морях; різноманітних голкошкірих із перших біологічних станцій у Неаполі та Трієсті.

На особливу увагу заслуговують ентомологічні колекції: клопи і цикади, метелики Європи, Японії, Далекого Сходу, Паміру, Кавказу і Австралії. Орнітологічна колекція охоплює понад 1000 видів птахів, що становить 1/10 від їх світового різноманіття. До унікальних експонатів належить колекція колібрі та нектарниць, колекції зібрані на Далекому Сході, у Кореї, Південно-Східній Азії та Австралії, Південній Америці; колекції птахів України.

Протягом 80-х років ХХ століття основним напрямком роботи музею було збереження зібраних зразків і дещо в меншій мірі поповнення та ревізія його наукових фондів. У 2003 році довідкова інформація про Зоологічний музей була включена до 9-го видання Каталогу музеїв світу (Лейпциг, Німеччина) і з того часу щорічно публікується у кожному наступному виданні. А 18 липня 2005 року згідно договору № Н/6 – 2005 до реєстру об’єктів, що становлять національне надбання, було внесено «Наукові фонди та музейну експозицію Зоологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка».

Зоологічний музей проводить екскурсії як для студентів та співробітників нашого університету, так для львів'ян та гостей міста.
Експозиція та окремі експонати Музейної колекції використовувалися у проведенні малих практикумів із зоології безхребетних та хребетних тварин, великого практикуму із зоології, спецпрактикуму та спецкурсів: орнітологія, теріологія, етологія, зоогеографія, екологія (I-V курс). Крім того, всю музейну експозицію використовували для проведення занять і тематичних екскурсій для школярів загальноосвітніх шкіл та інишх навчальних закладів міста Львова і області.

Екскурсії у живому музеї безкоштовні. Відвідувачів приймають у понеділок, вівторок, четвер та п'ятницю з 10 до 16 години. Проте потрібно попередньо записатись і зібратись у групи по 10 і більше осіб.

Офіційна сторінка: bioweb.lnu.edu.ua/zoo/mus/

Адреса музею: м.Львів, вул. Грушевського, 4, 3-й пов., біологічний ф-т. +38 (032) 239 45 48


Коментарі:


Мирослава
Редактор

нарешті:) з дитинства чекала на його відкриття))

6 березня 2011 10:54
1857
0
2054
0
2057
0