30 01/16
18:21

Як стати машиною для генерації ідей


Як стати машиною для генерації ідей

Що таке ідея? Для багатьох ідея — це щось нове, цікаве та вражаюче, але для деяких це ще й, так би мовити, хліб насущий.

0
Подякували: Ще ніхто не дякував
0
592

Журналісти, письменники, підприємці, художники, дизайнери, режисери (кожен, я впевнена, може доповнити цей список ще ого-го якою кількістю професій!)... Саме ті, чий заробіток та кар'єра завтра залежать від того, що спаде на думку сьогодні, чи не найбільше бояться “кризи ідей”. Так, творчі “застої” - не рідкість, проте їх можливо відтермінувати. У цьому допожуть наступні кроки.

Запитуйте! Не всі здогадуються, що кількість та новизна наших ідей залежать від досвіду та глибини знань. Останні можна розширювати за допомогою питань. Звичайних питань до інших людей. Наприклад, замість щоденного “Як ти?” поцікавтесь, що цікавого сьогодні спало на думку або чого незвичайного хотілося б співрозмовникові у цю мить. Хтозна, може, чиясь безглузда, на перший погляд, відповідь спровокує народження божевільного замислу?!

Залиште зону комфорту. Нові місця, нові знайомства, нові знання, нові уміння — усе це урізноманітнює життя “звичайних” людей, а творчим індивідам такі “дрібниці” приносять натхнення і свіжі думки.

Занурьтесь у вир інформації. Згодна, інколи тиша буває корисною у творчому процесі, але часом море новин, розмов і точок зору теж можуть “розворушити” наші мізки та “налаштувати” їх на хвилю генерування ідей. Щоб “спіймати хвилю”, багато не треба. Лише радіо, книги, фільми, газети, блоги тощо.

Дозвольте думкам блукати. Не завжди, але деколи (на жаль, у найпотрібнішу мить) я помічаю, що в моїй голові немає нічого. Жодної ідеї. Жоднісінької розумної думки. Я завмираю перед чистим аркушем на екрані і не можу зрушити з місця. А от під час занять буденними справами ідеї виникають самі по собі. Не дивно. Пам'ятаєте, як Агата Крісті, миючи посуд, виношувала нові сюжети та історії? Ідеї чимось схожі до стосунків: з'являються, коли їх навіть не чекаєш.

Тренуйте “мускули”. Джеймс Альташер (James Altucher) (блогер, письменник, програміст) говорить про “мускул генерації ідей”. Цікавий термін, чи не так? Джеймс порівнює цей мускул із фізичними м'язами і радить його повсякчас тренувати. Для цього необхідно щодня записувати певну кількість цікавих задумів. Навіть найдивакуватіших.

Ось це і є ті кілька порад, які допоможуть у боротьбі із творчими кризами. Розвивайтесь, вдосконалюйтесь, цікавтесь, тренуйтесь і ловіть наступну “хвилю”! Успіхів!


Коментарі:


1860
0
2056
0
2060
0