11 01/16
13:18

Руйнівники продуктивності


Руйнівники продуктивності

Помітили, що періоди суперпродуктивності часто змінюються періодами бездіяльності, втрати інтересу та нападами прокрастинації? Можливо, причина ховається у кількох надзвичайно шкідливих щоденних звичках.

0
Подякували: Ще ніхто не дякував
0
633

   Немає нічого дивного у тому, що інколи енергія з нас просто ллється через край, а часом нам лінь навіть застелити постіль чи приготувати собі сніданок. Таке трапляється з усіма. Та якщо ви відчуваєте, що подібні "перепади" відбуваються аж занадто часто, то, мабуть, настав час з'ясувати, що відбирає сили та бажання діяти?

   ПРИЧИНА №1. Залежність від різноманітних девайсів. Прокидаємось - і одразу відкриваємо сторінку у соцмережі, перевіряємо пошту; засинаємо теж із телефоном у руках, дочитуючи  останні новини дня. Ясна річ, це не може не впливати на продуктивність праці, адже прив'язаність до всілякого роду електронних пристроїв не дає мозку ані найменшої можливості зосередитись на поточному завданні.  Що робити? Згорніть сторінку у мережі, залиште телефон (хоча б на той період часу, поки займаєтесь важливою справою) в іншій кімнаті, позбудьтесь усього, що відволікає вас від роботи. Тренуйте силу волі!

   ПРИЧИНА №2. Зловживання кавою та недостатнє споживання води. Не секрет, що кавовий напій здатен стимулювати розумову активність, покращити увагу та допомогти позбутись втоми, проте кава має й суттєві недоліки. Наприклад, її відсутність для людини, котра не уявляє свого дня без кількох чашок, може спричинити появу дратівливості, розсіяності, сонливості. Не дивно, що працювати у такому стані зовсім не захочеться. Значно більша користь від вживання води. Саме вода сприяє виведенню токсинів,  які й перетворюють нас на ледачих та млявих "овочів".

   ПРИЧИНА №3. Багаторазове вимкнення будильника вранці. Я знаю людину, котра залишає на ніч телефон у кількох метрах від ліжка, а після того, як пролунає звук будильника, прокидається і, немов ошпарена, летить його вимикати. Я знаю також людину, котра тримає мобільний під подушкою і вранці, почувши знайому мелодію, дістає його звідти і спросоння змінює налаштування, аби ще "трішки-трішки" поспати. Гадаю, менш ймовірно, що другий варіант допоможе з новими силами розпочати день. Чи не краще лягти на годину раніше, щоб вранці прокинутись після першого ж звуку будильника?..

   ПРИЧИНА №4. Безлад на робочому місці. Так-так, захаращене непотрібними речами, воно теж може стати серйозною причиною "застою". Щоб розпочати нову справу, необхідно звільнити цей куточок кімнати/кабінету від слідів того, що залишилось після попередньої роботи.

    ...Навряд чи це єдині "руйнівники" нашої продуктивності, проте якщо читаючи цю статтю, ви усвідомили, що якісь із них присутні у вашому житті та, ймовірно, заважають нормально працювати, скоріш беріться їх викорінювати. І хтозна, можливо, наступний "перепад" трапиться уже нескоро?..


Коментарі:


1860
0
2056
0
2060
0