11 01/16
13:18

Декілька порад для самомотивації


Декілька порад для самомотивації

Як часто трапляється так, що справи, які нам просто необхідно виконати, ми не можемо довести до кінця. Чи навпаки, навіть узятися за них боїмося.

0
Подякували: Ще ніхто не дякував
0
795

От уявіть собі студента, у котрого на носі сесія, екзамени, захист диплома абощо, а він то з друзями піде погуляє, то новий серіал (сезонів так на 6-7) розпочне дивитись, то у комп'ютерні забавки пограється... Мабуть, список "Чим-би-то-зайнятись-тільки-б-не-братися-за-справу" можна продовжувати до нескінченності, бо така вже людська природа: якщо чогось ду-у-уже хочеш або не хочеш, то таки так і вчиниш. Але погодьтесь, інколи, всупереч нашому бажанню чи небажанню, проблему таки владнати треба. І тут постає питання: яким чином заохотити себе до роботи?..

Найпростіше, це вигадати собі якусь винагороду за те, що виконаєш. Пообіцяйте собі купити те, чого аж так хочеться (новий светр/морозиво/квиток на таку бажану кінострічку). Чи попросіть когось, щоб мотивував вас. Домовтесь з другом про поїздку кудись/похід тощо, але за умови, що спочатку справи, а потім - розваги.

Якщо постійно у роботі й раптом починаєте відчувати, що запаси енергії та запалу вичерпуються, найголовніше - не панікуйте! Можливо, вся справа у тому, що ви давно не проводили час з друзями, з сім'єю? Все сидите у своєму офісі, серед гори паперів, папок, журналів... Не дивно, що така рутина й одноманітність врешті-решт призводять до "з'їжджання даху" і такого собі "вигоряння".

Шукайте натхнення! Так-так, натхнення - річ особлива. Із ним будь-яка, навіть найважча, справа здаватиметься дрібничкою. Подумайте, хто або що вас надихає? Може, якась людина? Або книжки і музика? Чи, може, вас надихають якісь добрі справи, вчинені вами? Або ж ненависне миття посуду, як у випадку з Агатою Крісті?

Найсильніший і найефективніший "штурханець у спину", як на мене, - це страх осоромитись чи впасти в очах інших. Якщо людина відповідальна і охоча до похвали та визнання, вона нізащо не допустить провалу. Будь-якою ціною така особистість доведе справу до кінця. Розкажіть комусь про справи, які вам терміново потрібно виконати. Чим авторитетніший для вас буде отой слухач, тим сильніше ви прагнутимете реалізувати задумане.

Прекрасним способом самомотивації можуть стати й старі-добрі "нові підходи до справи". Замість нудного сидіння в офісі, візьміть ноутбук і вируште до парку чи в кав'ярню. Хтозна, можливо, нова обстановка спонукатиме вас до інтенсивної праці?.. Можна й просто змінити підхід до справи: почати не з цього місця, а звідти. Мені це зазвичай неабияк допомагає. До речі, щодо допомоги. Не бійтеся її попросити. Це не зробить вас менш розумним чи талановитим в очах колективу. Зате ви усе завершите вчасно і зможете з полегшенням зітхнути...Анна Шишанова, психолог, гештальт-терапевт:

 
Самомотивація - це така собі внутрішня рушійна сила, яка спонукає нас до дії. Одних людей цікавить процес творення, інших - лише результат. Усе це є самомотивацією (хоча, й не лише це). Але уявіть собі, якого розчарування зазнає той, хто працював заради результату. Отримане ж може не відповідати очікуванням. Та варто зауважити, що більшість цікавить все-таки не процес творення. Особливо студентів!

Якщо ж людині бракує отих внутрішніх рушійних сил, то навряд-чи справа у ліні. Бо коли ми зацікавлені у тому, чим займаємось, самомотивації нам не бракуватиеме. Ніколи. І сили, аби щось робити знайдуться завжди. Тим паче, коли щось нас не влаштовуватиме.

На жаль, наш світ побудований так, що зазвичай доводиться робити те або інше, тому що мусиш. Не дивно, що у таких випадках взятись за справу чи її закінчити буває тяжко. Уявіть дорослу, 50-літню людину. Якщо вона все життя пропрацювалана цій роботі (і не через те, що так хотілося), то тепер, коли хочеться все кинути і почати заново, шансів на те, що все вийде, як вона мріє, мало... У такому разі краще вже намагатись концентруватись на чомусь хорошому у своїй роботі (не просто так же її було вибрано. Очевидно, що існували певні плюси, через які саме цьому заняттю було віддано перевагу). Можливо, тоді знайдуться сили робити це й надалі. А от щодо молоді, то так: нехай пробує себе у чомусь новому, не боїться змін. Все життя-бо попереду і шансів побудувати його так, як хочеш саме ти, чимало!


Коментарі:


1861
0
2056
0
2061
0