09 02/15
18:08

День народження короля регі


День народження короля регі

6 лютого - це не тільки 37-й день в григоріанському календарі, а ще й День народження короля регі, першого артиста Ямайки, співака сонячної музики Боба Марлі.

1
Подякували: Rimma
0
1098

Роберт Неста Марлі (справжнє ім'я Боба) сьогодні святкував би 70-річчя, але доля відправила його до світу кращих ще у зовсім молодому віці - співаку було 36 років, коли його спіткала смерть.

Давайте згадаємо, яким шляхом йшов Боб Марлі до визнання.

Першою сходинкою до кар'єри музиканта став сінгл "Judge Not" у 1962 році. А вже у 1963 Марлі зібрав свій перший гурт, який мав назву "Teenagers". Учасники: Пітер Тош, Банні Лівінгстон, Джуніор Брейсвет, Бенерлі Келсо і Черрі Сміт. Незабаром у легендарній Studio One команда вже записувала свою першу серйозну роботу - "I'm Still Waiting". Але на початку 1966 рокі гурт розпався, Боб Марлі вирішив переїхати у Нью-Йорк та влаштуватися на фабрику. Запальний хлопець не витримав тих заводських тортур і зібрав ще один гурт з Пітером та Банні, що називався "Wailers". Усі трож музикантів тоді примкнули до растафаріанів, що значно вплинуло на світогляд та музичні вподобання. З того часу гур записує свої перші хіти у стилі регі, додаючи свої власні характерні риси: оригінальні ритми, могутній вокал, винахідливе продюсування. 

Музиканти "Upsetters", басовий Естон Барретт та барабанщик Карлтон Барретт у 1970 році влилися в ряди гурту Боба Марлі. Через рік команда заснувала свій власний лейбл Tuff Gong і узаконила свої взаємини з компанією звукозапису Island Records у Лондоні. 

Альбом 1973 "Catch a Fire" приніс славу новоспеченому гурту. Тош та Лівінгстон вирішили піти у самостійне плавання, і Боб Марлі, залучившись пітримкою гурту його дружини Рити, продовжив працювати. З нових напрацювань вийшов міцний альбом "Natty Dread" (1975), фіналіст британський Топ 40 і американський Топ 100. Найефективнішим номером на альбомі був сінгл "No Woman, No cry" - класичний зразок марлівської музики.

Популярність екзотичної команди росла по наростаючій, підкріплювана усе більш високою якістю нових релізів. У 1976 році пластинка "Rastaman Vibration" стрімко злетіла в чартах , потрапивши в Топ 10 США. Важливим свідченням визнання стало звання кращої групи 1976 року, за результатами опитування читачів журналу "Rolling Stones".

У 1977 році з'явився альбом "Exodus", кульмінаційна крапка в кар'єрі артиста. У червні 1980 року світ побачи його 12-й альбом "Uprising" - скорив Топ 10. Гурт почав гостролювати по всій країні, але під час шоу в нью-йоркському Central Park артист прямо на сцені знепритомнів. У госпіталі з'ясувалося, що в Боба важка форма раку - хвороба зайшла надто далеко. 

Боб Марлі пішов з життя 11 травня 1981 року. Його смерть і кінець кар'єри The Wailers не зупинили нову хвилю інтересу до творчості цього геніального сина Ямайки. Сімейний бізнес родини Боба Марлі не закінчився, всі його 7 синів обрали музичну кар'єру. 

Тож користуймося славнозвісною порадою Марлі: "Don't worry, be happy", і пам'ятаймо сонячного, не такого, як всі співака Боба Марлі!


Коментарі:


2006
0
2149
0
2165
0