08 01/15
19:22

Підзаряди життєві акумулятори!


Підзаряди життєві акумулятори!

Життя - це не робота, не обов'язки, не набір правил. Життя - це тисячі причин для щастя!

0
Подякували: Ще ніхто не дякував
0
816

Поверталась якось з університету додому. Падав лапатий сніг, а ніс і руки мерзнули від дихання холодного зимового вітру. Ясна річ, хотілось якнайшвидше дістатись домівки та зігрітись гарячим чаєм. Із цією думкою летіла, не помічаючи нікого і нічого. Але вже біля під'їзду, відірвавши нарешті носа від землі, зауважила неймовірно прекрасну картину! Мале хлопча із відерцем та лопаткою у ручках, піднявши очі до неба, дивилось на той сніг. Мабуть, уперше в житті бачило сніжинки, що все летіли й летіли до землі. Такий погляд був у малого! Здивований, допитливий, радісний! Хіба ми, майже дорослі, радіємо так звичайному снігу?..


"Умінню знаходити прості причини для радості варто повчитись у малечі. Дитині ж для щастя багато не треба - тільки кіт або собака, або калюжами босоніж пробігтися, або просто полежати між батьками", - читаю в улюбленому журналі з психології. Прикро, що, дорослішаючи, ми це уміння втрачаємо. Все рідше дивимося на нічне небо, радіємо дощу або веселці, ліпимо сніговиків, надуваємо мильні бульбашки, прогулюємось лісом і таке інше... Звісно, будучи дітьми, ми могли займатись такими милими дрібничками, бо часу у нас було вдосталь. З віком ми, як дерево мохом, обросли купою обов'язків, нагальних справ, стереотипів та упереджень. Ми граємо ролі, у яких нас хоче бачити оточення. "Найжахливіша помилка, якої ви можете припуститись, - це все життя гнатись за цілями, не помічаючи, як повз пробігає саме життя..." - говорив один з героїв американського телесеріалу "Californication". Життя - це не робота, не обов'язки, не набір правил. Життя - це тисячі причин для щастя!  Як шкода, що часто ми не помічаємо їх... Мчимо у погоні за чимось глобальним, у той час, як щастя складається з дрібниць.


Новизна і творчість. "Якщо ти прожив сьогоднішній день так само, як і вчорашній, то настав час щось змінювати", - впевнені психологи. Рутина з часом набридає. Не можна дозволяти їй висмоктувати усі наші сили та настрій. Для підзарядки життєвих акумуляторів варто щоразу робити щось нове: змінити маршрут до університету чи на роботу, приготувати сніданок не як зазвичай, знайти нове хобі, познайомитись з новими людьми чи навіть розфарбувати кімнату улюбленими кольорами!


Хороші книги, музика і фільми. О так, ці речі приносять неабияке задоволення! Частіше збирайтесь із сім'єю чи друзями для перегляду нових або старих, але таких улюблених, кінострічок. Відвідуйте книжкові ярмарки, виставки та більше читайте! Відкривайте для себе нових авторів, знаходьте однодумців та обговорюйте улюблені книги. Ходіть на живі концерти та насолоджуйтесь музикою! Усе це сприятиме хорошому настрою та отриманню нових вражень.


Відпочинок з улюбленцями. Психологи вважають, що є в спілкуванні з тваринами та у прогулянках на свіжому повітрі якась гармонія, що передається людині. Навіть якщо у вас немає соаки - не біда! Адже коти, папуги, павучки, черепашки і хом'ячки теж приносять радість! Ну хіба можна не усміхнутись, глянувши на ці маленькі ніжки, носики та добрі очі?..


Спілкування. Знаходьте близьких по духу людей, занурюйтесь у нові знайомства, відкривайте нові світи та отримуйте радість від звичайного спілкування! "Не бійтеся частіше змінювати обстановку, ходити в гості чи запрошувати друзів до себе", - радять фахівці.


Обійми та теплі слова. Не будьте скупими на компліменти, похвали та усмішку. Усі люблять, коли їх помічають, хвалять. Зробивши приємність іншому, отримаєш у відповідь щасливі очі та вдячність. Хіба ж це не класно?..

А ще частіше обіймайте близьких та друзів, говоріть їм про те, як любите і цінуєте. І їм приємно, і вам радісно!


Спорт. Усі ми вчили у школі на уроках біології, що фізичні навантаження сприяють утворенню гормоноподібних речовин - ендорфінів. Їх завдання - пом'якшувати больові відчуття та робити втому приємною.  Навіть якщо у вас немає часу на спортзал, фітнес-клуби чи плавання,  то щоденні прогулянки, праця на дачі чи в саду, похід до лісу за грибами або генеральне прибирання вдома стануть прекрасною альтернативою! Зізнаюсь, поїздки на дачу або до лісу мене, м'яко кажучи, не приваблювали ніколи. Але щоразу після прополотої грядки чи зібраного відерця ягід злість та паскудний настрій кудись зникають, а сама ідея вже не здається настільки поганою.


Улюблене заняття. Робота, яку ми виконуємо із задоволенням, а не з почуття  обов'язку чи примусу, приносить радість та заряд енергії. Тому варто більше займатись тим, що подобається: писати вірші, створювати музику, співати, малювати, фотографувати, кататись на роликах, скейті або велосипеді, подорожувати, читати тощо.


Добрі справи. Американські психологи переконують: люди, які пожертвували своїм часом або грошима на допомогу нужденним, відчувають після цього радість. Ми теж можемо щодня робити які-небудь маленькі, але потрібні справи: поступитись місцем у транспорті, зустріти втомлену маму з роботи, приготувати вечерю для усієї сім'ї, підказати дорогу перехожому або позичити шпаргалку сусідові на іспиті.


Є безліч дрібниць, що можуть приносити радість. Необхідно лишень, як і я, частіше "відривати носа від землі". Одна мудра людина сказала: "Вміти насолоджуватись прожитим життям - означає жити двічі"...


Коментарі:


1813
0
2021
0
2027
0