04 01/15
21:00

“Чи варте життя того, щоб його прожити?” (Альберт Камю)


“Чи варте життя того, щоб його прожити?” (Альберт Камю)
Трохи роздумів про життя та про те, як стати щасливішим...
0
Подякували: Ще ніхто не дякував
0
1896
"Згідно з офіційною статистикою, щороку закінчують життя самогубством 1,1 млн. людей", - читаю на одному із сайтів. Чесно кажучи, мурашки пробігають по тілу від такої інформації. Просто не можу збагнути, як людина ось так от легко може відректися від життя... Воно ж лише одне... Тобі випав шанс Жити, а ти від нього відмовляєшся...

 

Знаєте, останнім часом все частіше замислююсь над життям. Не тільки своїм, а над життям в цілому... Так, бувають дні, місяці, навіть роки, коли усе летить шкереберть... Буває, жити справді не хочеться... Усілякі бувають на те причини: зрада або смерть близької людини, втрата домівки або роботи тощо... Опускаються руки, розвіюються останні сподівання на краще... Але не можна - НЕ МОЖНА! - ставити хрест. Життя одне-єдине. Ти більше не повернешся сюди, не зустрінеш світанок, не обіймеш друзів, не прогуляєшся улюбленими вулицями, не відкриєш нову книгу, не зустрінеш Різдво, не візьмеш за руку кохану людину, не вчиниш щось божевільне... Цей перелік із "не" можна продовжувати до безкінечності. І кожен впише у нього щось своє. Все тому, що Життя неймовірно багатогранне, яскраве і дійсно варте того, аби його прожити.

 

Щодня ми зіштовхуємось із найрізноманітнішими труднощами, непорозуміннями, конфліктами абощо. У всьому можна відшукати щось погане, щось таке, що обов'язково зітре залишки настрою та зіпсує весь день. Але з таким же успіхом можна - і, головне, треба! - шукати що-небудь хороше. Вірно зауважила одна мудра людина: "Кожен день не може бути прекрасним, але є щось прекрасне у кожному дні!".

 

Як на мене, насолоду, кайф від життя неможливо отримати, якщо не відчуваєш себе щасливим. Не дивно, що у такому разі твоє існування буде позбавлене усілякого сенсу. Аби по-справжньому навчитись любити життя, психологи радять дотримуватись  наступних правил:

 

1) Бути вдячним. Немає значення за що: за посмішку іншої людини, тепле слово, мудру пораду, допомогу чи за ще один прожитий день. Фахівці кажуть, кожного дня потрібно знаходити які-небудь три речі, що викликають у тебе вдячність. Після того помітиш, що їх набагато-набагато більше.

 

2) Гуляти. Сама не раз помічала, що свіже повітря у поєднанні з музикою у вухах прекрасно розслабляють і заспокоюють. А про користь щоденних прогулянок, переконана, можна зайвий раз і не нагадувати.

 

3) Ділитись. Це також може приносити задоволення, повірте. Ділитись можна чим завгодно: книгами, смаколиками, похвалами, часом. Якось й не помітила, як почала робити друзям компліменти. Зараз це стало моєю звичкою. Приємно бачити у відповідь посмішку та радісні очі.

 

4) Ловити моменти. Певно, чи не щодня ми помічаємо що-небудь особливе, незвичне, що потім надовго осідає у нашій голові. Усі цікаві спостереження, думки щодо побаченого, почутого або відчутого можна занотовувати. Якщо ж ви не надто любите писати, робіть фото!  Коли ж настрій буде паскудний, просто відкривайте записничок чи альбом та насолоджуйтесь призабутими спогадами.

 

5) Не порівнювати своє життя з іншими. Ми схильні постійно це робити. Безумовно, аналіз власних вчинків та слів важливий. Але дієвий та потрібний він тільки тоді, коли допомагає нам вдосконалюватись, а не псує нашу самооцінку та викривлює уявлення про світ довкола. Наше життя належить тільки нам, воно - неповторне!

 

6) Читати. Тільки не новини френдів чи дурні жарти у соцмережах, а книги. І читати можна не лише удома, а кожної вільної хвилинки: в автобусі чи трамваї, на перерві чи у парку. Зізнаюсь, вже кілька місяців сама так роблю. І знаєте, це приносить справжнє задоволення.

 

7) Обійматись. Мабуть,усі чули про правило "семи хвилин обіймів на день". Обійми - це кайф, серйозно. Якщо не вистачає сміливості сказати рідній людині "Люблю тебе!", просто обійміть її. Інколи це краще за будь-які слова.

 

8) Жити без рамок. Звісно, в хорошому розумінні. Говоріть те, що хочете сказати, робіть так, як вважаєте за потрібне, займайтесь тим, що хочеться саме вам. Будьте розкутішими! Живіть за власними правилами та у гармонії з собою. Не переймайтесь тим, що подумають або скажуть про вас інші люди. У них своє життя, у вас - своє.

 

9) Любити себе. Усі ми - неідеальні живі створіння. У кожного є вади. Всі ми помиляємось. Та саме такі нюанси роблять нас Неповторними Особистостями, несхожими ні на кого. А при бажанні будь-яку неідеальність у собі можна перетворити на власну родзинку.

 

Усі вищезгадані поради допоможуть нам стати щасливішими та трохи більше полюбити світ довкола. Радійте! Насолоджуйтесь! Живіть! Адже життя варте того, щоб його прожити. Зрештою, живемо ми в перший та останній раз...


Коментарі:


2007
0
2149
0
2165
0