17 02/13
23:32

Усмішка незнайомцю: листівки зі всього світу


Усмішка незнайомцю: листівки зі всього світу

Цікаве хобі — postcrossing останнім часом набирає все більшої популярності.

Фото: 2.bp.blogspot.com
0
Подякували: Ще ніхто не дякував
0
1252

Я з дитинства люблю роздивлятися паперові листівки. Колись картки зібрані бабусями і дідусями були для мене найбільшим скарбом, з кожної можна було розпочати окрему історію, тут були як святкові (на 8 березня, Новий рік, 1 травня), так і просто з привітом з далекої країни, військової служби… Все життя я мріяла отримувати такі листівки, і ось моя мрія здійснилася.

Уже більше року я займаюсь посткросінгом — обмінююсь картками з незнайомцями зі всього світу. Це надзвичайно захоплююче. Я щодня перевіряю свою поштову скриньку, коли знаходжу там чергову листівку, це схоже на відчуття, ніби я виграла в лотерею. Зараз в моїй колекції листівки з двадцяти чотирьох країн: Нідерландів, Фінляндії, Польщі, Австралії, США, Японії, Малайзії, Росії та ін.

Вони всі дуже різні, серйозні — з краєвидами, мрійливі — з квітами, милі — з солодощами… Аж не віриться, що десь на іншому кінці світу людина обирала листівку саме для мене, підписувала її, клеїла марки, вкладала шматочок душі. Кожна з них особлива і я дуже це ціную.

Проект Postcrossing заснував у Португалії Paulo Magalhгes, як частину одного з проектів, якими він займався в студентські роки. Пауло обожнював отримувати пошту і відчував, що не самотній в своєму захопленні. Таким чином він прийшов до ідеї створення онлайн-платформи для підтримки хобі. Мета проекту — поєднати людей у всьому світі за допомогою листівок, незалежно від того, хто їх відправляє, скільки йому років або якої він статі, де він знаходиться, до якої раси чи віросповідання належить.

Обдумуючи ідею, у вільний час Пауло працював над веб-сайтом. Друзі допомагали тестувати, Ана Кампос створила логотип і після роздумів про назву 14 липня 2005 року сайт Postcrossing Project відкрили для відвідувачів.

Як взяти участь? Просто зайди на сайт та зареєструйтеся. Вказувати адресу та побажання (які саме листівки для вас бажаніші, чи хотіли б ви листуватися з ким-небудь  в майбутньому) краще англійською, тому що вона найпоширеніша і найлегша для розуміння більшості. Одночасно у тебе буде можливість відправити  до п'яти листівок. Як тільки дійде одна з них, — зможеш відправити наступну.

Коли листівка дійде до адресата і він зареєструє її на сайті, адресу видадуть комусь ще, і тоді можна починати заглядати до поштової скриньки. Сайт видає випадкові адреси автоматично за запитом. З кожною адресою отримуєш ID — номер, який обов'язково потрібно буде вказати на листівці.

Листівки можуть подорожувати літаком, потягом, кораблем… Їхні шляхи срібними ниточками добрих намірів, приємних слів і взаємних посмішок обплутують нашу планету. Коли уявляєш всі ці з’язки, то хочеться вірити, що у нас всіх є спільне майбутнє і все неодмінно буде добре.


Коментарі:


2133
0
2227
0
2271
0