10 12/12
12:20

Суджений мій, ряджений...


Суджений мій, ряджений...

 Ще з давніх часів ніч з 12 на 13 грудня вважалась магічною. Кажуть, що у цей час зв’язок із потойбіччям — особливо сильний, тож можна довідатись відповіді на майже всі запитання, зазирнути за завісу таємниць майбутнього.

Фото із zakarpattya.net.ua
1
Подякували: Юлія Костюк
0
1930

З особливим нетерпінням ніч на Андрія чекали молоді дівчата, яким не терпілось поворожити на долю. Головне питання, яке їх цікавило (та й цікавить досі) — вибір майбутнього чоловіка. З нагоди наближення вечорниць журналісти Stud-Times зробили підбірку найцікавіших та, як вважається, найдієвіших методів ворожіння.

 

1. Перший спосіб визначення імені судженого — це написати 11 різних чоловічих імен на свій розсуд на 11 окремих клаптиках паперу. 12-й клаптик обов’язково залишається порожнім. На ніч мішечок з іменами кладуть під подушку. Вважають — чиє ім’я зранку витягнеш, так милого і зватимуть. Якщо ж витягнеш порожній папірець, то це означатиме, що ім’я судженого поки таємниця (якщо ж говорити не так пафосно —  то потрібного імені просто немає серед написаних).

 

2. Інколи бажання знати свою долю коштувало неймовірних фізичних зусиль. Дівчата брали чобіт, якого не надто шкода, і перекидали через хату. Якщо ж вдасться розшукати  його в снігових кучугурах, то не забудьте подивитися, в який він бік вказує, — звідти, начебто, і варто чекати судженого. Насправді ж, кожна дівчина кидала чобіт цілеспрямовано в бік хати, де живе найгарніший хлопець. І часто це ворожіння могло мати травматичні наслідки: отим тупим важким предметом можна було «судженого» покалічити, в крайньому випадку — повибивати вікна в його хаті. Хоча, власне, що говорити про травматичність, якщо найчастіше чобіт прямо там, біля хати дівчини, й залишався, так і не долітаючи до цілі.

 

3. Популярним методом ворожіння було також ворожіння на варениках. Їх робили власними руками, клали в ряд на підлозі і запускали голодних кота чи собаку (не хапайтесь за серце…). Чий вареник першим з’їсть, та й першою вийде заміж.

 

4. На цьому експерименти над варениками не закінчуються. Якщо ж вам вже дуже важко споглядати за тим варварством у третьому пункті, то для вас є інший метод. Варили вареники з різними начинками, а потім наосліп обирали по одному — з якою начинкою попадеться, така доля цього року і чекає: варення — велике палке кохання, борошно — страшна мука, мак — сльози, картопля — гроші, перець — ревнивий коханий, без начинки — період нічим особливим не відзначиться.

 

5. Не вмієш куховарити — не засмучуйся. Знайдеться ворожіння і для тебе. Як от, наприклад, таке: взяти миску з водою і дві швейні голки різної довжини, одна з яких — твоя, а інша — хлопця, стосунки з яким цікавлять. Голки змастити олією і покласти на поверхню води. Якщо вони з’єднаються, то це означає союз між вами, а саме шлюб, співпрацю чи міцну дружбу. Якщо ж кінці голок розійдуться чи опиняться у різних частинах миски, то зв’язок послабшає. Підуть на дно — стосунки перервуться. Потоне голка — чекатиме новий період у житті і нові люди. Якщо ж станеться така страшна річ, що потонуть обидві, то це означає, що … ви просто погано їх змастили. Аналогічне ворожіння можна повторити і з декількома голками, якщо у вас біда з вибором кавалера.

 

6. Найекстремальніший спосіб ворожіння на Андрія — це просто вийти на вулицю посеред ночі та спитати у першого перехожого ім’я твого майбутнього судженого. Але не думаємо, що нормальні люди отак ночами вештаються вулицями, тому якщо все ж наважитесь, беріть із собою велику компанію.

 

7. Куди ж без свічок у таку містичну ніч? Їм також відведено особливу роль у ворожінні. Наприклад, існував також такий спосіб дізнатися долю, як поставити дві запалені свічки поряд і споглядати, як вони горять. Якщо врешті вони схиляться одна до одної, то вже цього року дівчину чекає щасливий шлюб або ж доленосне знайомство. Якщо ж ні — то не доля.

 

8. І останнє — мабуть, найвідоміше ворожіння, — це покласти на ніч під подушку гребінь, примовляючи: «Суджений-ряджений, причеши мене!». Вважається, що таким чином дівчина прикликає долю в сновидіння. Головне — встигнути розгледіти.

 

Вірити чи не вірити — справа кожного, але і результат залежатиме від вашого ставлення. У будь-якому випадку вечорниці на Андрія — це ще один чудовий спосіб не лише весело провести час, а й навіть якоюсь мірою допомогти у відродженні давніх українських традицій. Адже якщо не молодь, то хто?Коментарі:


2133
0
2228
0
2271
0