28 11/12
16:43

Як зробити іноземну мову частинкою свого життя?


Як зробити іноземну мову частинкою свого життя?

Знати іноземну це престижно, інтелектуально, перспективно і, чесно кажучи, це сексуально. Але якою ж геть не привабливою є дорога до цього престижу, інтелектуальності і так далі.

Фото з pleyady.kiev.ua
0
1270

Вчити мову — це нудно, це втомлює, а ще дуже часто починаєш сумніватись у своїх силах і вважаєш, що взявся за неможливу справу. Одним словом, вивчення мов ще й віру в себе підриває.

Правда, всі труднощі забуваються в ту ж мить, коли сідаєш дивитися «Друзів» в оригіналі і усвідомлюєш, що розумієш бодай половину того, що сказав Рос. Або коли допомагаєш іноземцям знайти правильну дорогу, або коли завдяки влучній фразі іноземною відчуваєш, як різко зростає твій авторитет серед знайомих.

Stud-Times зібрав поради від викладачів іноземної. Ми намагалися вибрати найоригінальніші поради з усього, що нам казали. Враховували і власний досвід, бо чи не кожен журналіст газети вчить англійську, французьку чи іспанську.

І зізнаємося чесно: нічого екстраординарного ми не почули.

Вивчити іноземну можна лише тоді, коли вона тобі справді потрібна —  як це, зазвичай, буває, коли з допомогою мови хочеш, наприклад, отримати престижну посаду. Або ж коли в тебе багато часу і є ментор, що методично змушує тебе вчитися — власне, так вчать мову школярі.

Наведені нижче поради не є мотивацією. Але вони таки полегшать навчання тим, хто цю мотивацію вже має.


1. Краще починати вчити відразу з практики. Береш серіал з субтитрами — і дивишся його, виписуєш незнайомі фрази, вивчаєш їх, ще раз прослуховуєш фільм, щоб запам’ятати на слух, як ці фрази вимовляють. У такому випадку уникаєш небезпеки, що лексику ніби і знаєш, а зрозуміти, що сказав співрозмовник, не можеш.


2. Прекрасно, якщо маєш улюбленого(у) актора/актрису, що є носіями мови, яку вивчаєш. Знайди на YouTube відео з ними — і вперед, вчися розуміти, що ця людина говорить в інтерв’ю.


3. Викладачі іноземних діляться на два ворожі табори: ті, що вважають, що треба завчати цілі фрази, а не окремі слова, і ті, які вважають, що слова треба вчити окремо, але братися за довжелезні списки слів (мовляв, зі 100 слів запам’ятаєш 20, а от з 500 — уже 100). Рацію мають і перші, і другі. Обирай, що подобається більше.


4. Фрази, які завчаєш перед сном, уже лежачи в ліжку, закарбовуються в голові надовго. Але таких фраз/слів/ідіом має бути 3-4. Можеш взяти більше, але практика показує, що не запам’ятаєш нічого.


5. Бери тексти улюблених пісень, вивчай лексику звідти, тоді слухай ті ж пісні і запам’ятовуй, як вивчене вимовляють.


6. Коли їдеш в маршрутці чи ідеш по вулиці перекладай собі вивіски, які трапляються по дорозі. Якщо сидиш в приміщенні, пригадай (чи прогугли, якщо не знаєш) назву іноземною кожного предмета, який тебе оточує.


7. Не треба зациклюватися на граматиці. Точніше, не фокусуйся на тому, що ти її не розумієш. Коли читатимеш тексти, рано чи пізно настане критичний момент, коли зможеш вловлювати закономірності у вживанні часу, закінченні чи послідовності слів. Тільки не лінуйся читати!


8. Коли починаєш вчити іноземну — це ніби впускаєш у своє життя ще один світ. Причому впускаєш назавжди. Тому мовою треба займатися кожен день. Якщо немає часу — витягни конспект і просто переглянь те, що вже вивчено. Але хоча б 15 хвилин іноземній мові мусить бути приділено. Ця мова повинна стати частинкою щоденного життя!


9. Начитай на диктофон правила, слова чи граматичні конструкції, які вивчаєш, тоді скинь запис у плеєр — і слухай замість музики.


10. А ще бажано знайти однодумця, що хоче знати ту ж мову. Бажано, щоб людина була з твого оточення, а не якийсь міфічний дяпчик з іншого континенту. Вчити мову разом, по-перше, не так страшно. А по-друге, рано чи пізно виникне дух конкуренції (звісно, за умови, що обоє націлені на серйозне вивчення). Коли ж починаєте вчитися, змагаючись, з’являється драйв (я вивчу більше слів, прочитаю більше сторінок!) — головна запорука швидкого навчання.


Коментарі:


2133
0
2227
0
2271
0