31 01/15
21:39

Work&Travel зі слів очевидця


Work&Travel зі слів очевидця

Більшість студентів прагне підзаробити якомога більше грошей, отримати найяскравіші враження та побачити світ. Вже не один рік поспіль неабиякою популярністю серед молодих людей користується програма Work&Travel.

0
Подякували: Ще ніхто не дякував
0
1366

Детальніше про неї нам розкаже студент ЛНУ ім. І. Франка та ЛДУФК – Юрій Янківський.

-         Юро, розкажи нам детальніше про суть програми

    Work&Travel .

-         Коротко опишу, що собою представляє Work&Travel. В загальному – це програма культурного обміну, яка надає змогу студентам побачити власними очима, що таке США, а американському роботодавцю надає недорогу робочу силу. Чому недорогу? Тому що зарплатня студента становить фактично федеральний мінімум (федеральний мінімум – це встановлений законом мінімальний поріг заробітної плати, виражений у співвідношенні «долар за годину»).
Звичайно, трапляються і винятки. Наприклад, офіціанти, які в годину заробляють приблизно 3$, але отримують великий прибуток за рахунок «чайових». Наведу приклад. В ресторанах звичайна зміна офіціанта становить 5-6 годин. Неважко підрахувати, скільки грошей він заробив за цей час – 15-18$. Здається, що це копійки! Але тут згадуємо: в США в закладах харчування існує неписане правило – залишати «чайові». А вони можуть становити навіть 80-100$. Отож в кінцевому результаті маємо близько 100-120$. Доволі непогано, як на 5-6 робочих годин. Звичайно це стосується не всіх закладів, десь зарплатня може бути нижчою, але я ще жодного разу не чув, щоб хтось скаржився, що він мало заробляє. Так, така робота потребує хорошого знання англійської мови, це постійний стрес (трапляються різні клієнти), інколи фізична втома, але все це виправдовується номінальною кількістю папірців, які ми звикли називати «доларами».

-         Чимало наших студентів захоплюється цією програмою. Той хто спробував один раз продовжує їздити роками . Без сумніву, є популярні та непопулярні професії серед студентів. Чи можеш ти зробити свій список найпопулярніших робіт для українців?

-         Стосовно найбільш популярних «професій на літо» серед студентів. Розглянемо позиції лайфгард (він же рятівник), а також хаускіпер (прибиральник).
Суть роботи лайфгарда: слідкувати за безпекою та порядком на басейні, аквапарку або ж пляжі. Обов`язкові навики: плавання та теоретично-практична підготовка надання першої допомоги, яка підтверджена відповідними сертифікатами. Щодо самої роботи, то з власного досвіду сміливо можу повідомити, що нічого особливо складного тут немає. Особливо, якщо ви працюєте на басейні. Головне – це пильність у потрібний час.
Хаускіпер – фізично нелегка робота. Найчастіше таку вакансію надають готелі. В обов`язки входить прибирання номерів, і цим все сказано. До позитивних моментів можу віднести таке: чайові, набагато нижчі, ніж у представників закладів харчування, але все ж краще, ніж нічого; деякі роботодавці надають житло за досить низьку вартість та часткове харчування.

 

-         Для тих хто хоче поїхати в США найголовнішим питанням є реальна вартість програми та скільки доларів треба мати з собою «на перший час»

-         Вартість програми – одне з центральних питань. Кожен студент просто забов`язаний заздалегідь запитати у компанії вартість Work&Travel. Не у всіх вона однакова – це по-перше, а по-друге, – фактор обраної вакансії та місця роботи. Щоб читачу стало більш зрозуміло, наведу свій досвід поїздки в США.
640грн – реєстрація в програмі
930$ - вартість програми
200$ - вартість підбору вакансії
200$ - тренінг на позицію лайфгарда
35$ - реєстрація в системі SEVIS
300$ - вартість послуг компанії
160$ - віза
800$ - авіаквитки в два напрямки на прямий рейс «Київ – Нью-Йорк»
300$ - на перший час перебування в Америці
150$ - витрати особистого характеру
Підрахувавши всі витрати, неважко відповісти, в яку суму вам обійдеться програма. Приблизно 3000$. Сміливо можете орієнтуватися на цю вартість.

-         Ця сума є досить великою для пересічного студента. Чи є можливість якось заощадити свої гроші,  дотримавшись усіх вищезгаданих пунктів.

-         Залучайте до участі своїх друзів та знайомих. Деякі компанії пропонують за це суттєві знижки. Авіаквитки раджу придбати якомога швидше, бажано одразу після отримання візи. Логіка доволі проста – їх вартість зростає з наближенням дати потенційного рейсу. Ну, і звичайно, детально ознайомтеся з фінансовою стороною контракту вашого роботодавця. Бажано бути уважними в питаннях, пов`язанних з житлом, зарплатною та харчуванням.

-         Коли людина витрачає велику суму грошей , вона прагне їх відробити в Америці. Чи можливо це?

-         Якщо у контракті в графі «кількість робочих годин на тиждень» цифра 30-40, з впевненістю повідомлю, що це літо стало для вас хорошим життєвим досвідом, але аж ніяк не часом великих грошей. В такому випадку доведеться шукати ще одну роботу, але вже на місці, в США. Але ж, якщо у вас понад 50 робочих годин на тиждень, недороге житло, і ви досить економні, вітаю, у вас є всі шанси відробити витрачені кошти, а також навіть залишитися в плюсі. Зауважу, в Америці, все, що більше 40 робочих годин на тиждень, рахується овертаймом і оплачується в еквіваленті +50%. Тобто, якщо звичайна ставка становить 8$/год, овертайм прирівнюється до 12$/год. І навіть працюючи 50 годин на тиждень, раджу знайти ще одну роботу, яка надасть вам змогу заробити додаткові гроші.

 

Інтерв’ю підготувала Галина Семчак


Коментарі:


1860
0
2056
0
2060
0