16 04/13
17:53

Пишемо писанки

1
Подякували: Юлія Костюк
1
5292

<- ->
◀  

До Великодня ще два з половиною тижні. За цей час можна створити не одну писанку. Ми в цьому допоможемо.

 

Перш ніж почати, слід озброїтись всіма необхідними інструментами. Для створення писанок Вам знадобляться яйця, віск, ганчірка, свічка, посудини для фарб, велика ложка, фарби, олівець та спеціальні писаки. Фарби для писанкарства зараз продаються і в супермаркетах, і на ринках, і в магазинах для рукоділля. Можна знайти комплекти (переважно на 5 кольорів), або пакетики з порошком якогось одного кольору. Для їх приготування знадобиться оцет(його кількість вказується на упаковці фарб). Якщо маєте бажання поекспериментувати, можете зробити фарби за народним рецептом – на основі лушпиння цибулі чи ягід калини. Що ж до писаків, то їх за кілька гривень можна купити на «Вернісажі» чи в магазинах для рукоділля. Варто звернути увагу, що писаки бувають різні – вузькі та широкі. Від цього залежатиме товщина ліній на майбутніх писанках. В свому «арсеналі» зручно мати і перші, і другі. Якщо вважаєте за потрібне, можете надягнути господарські чи медицинські рукавички – щоб не вимазувати рук.

 

Розпочати слід з видування жовтка і білка. Для цього потрібно циганською голкою пробити в яйці два отвори – через один дути, через інший вміст яйця вийде назовні. Порожня писанка зберігається довше, тому що вміст повного яйця за кілька років стухне, внаслідок чого писанка матиме тріщину. До того ж порожню писанку за допомогою ниток можна буде кудись повісити як елемент великоднього декору. Отвори слід «замурувати», щоб всередину не потрапила фарба. В лійку писака набрати воску, і потримати над свічкою – доки віск не розтопиться, тоді нанести віск на отвори.

 

Потім наносять візерунок писанки олівцем. Під фарбами слідів олівця не буде видно. Коли вже візерунок готовий, слід братись до роботи писаком. Наповнення воском писака і малювання ним по поверхні яйця є найважливішим технологічним моментом. Цю операцію доведеться робити багато разів. Віск застигає досить швидко, майте це на увазі. Щоб лінії виходили максимально рівними, не потрібно не водити писаком по яйцю, а навпаки – обертати яйце в руці, а писак мусить бути нерухомим. На перший погляд це неправильно і важко, але після кількох спроб Ви побачите, що так краще.  При цьому писак необхідно тримати перпендикулярно до поверхні яйця.

 

Коли частина візерунків замальована воском, яйце можна опустити в посудину з фарбою. Під шаром воску, що ви написали на ще нефарбованій писанці ви залишаєте природний колір яйця. Воском ви «накриваєте» якусь область яйця від дії фарби. Тобто, якщо ви нанесли віск на область, наприклад, жовтого кольору, то в кінцевому результаті вона жовтою і залишиться. Пам’ятайте, що фарбування слід здійснювати від світлішого кольору до темнішого.  Зафарбована вода, в яку опускаєте яйце, не може бути гарячою. Після кожного фарбування яйце слід осушити притуляючи до нього ганчірку, але  не терти, бо зітреться фарба. Найкраще для цього підійдуть сухі паперові столові серветки.

 

Після зафарбовування слід зняти з писанки віск. Для цього потрібно її піднести до свічки, тримати боком до полум’я (а не над ним), постійно обертаючи, щоб писанка не з’явились слід кіптяви. Перш за все слід розтопити віск, який Ви нанесли на два отвори – щоб повітря в яйці не перегрілось (від цього шкарлупа може тріснути). Розтоплений полум’ям віск витирається ганчіркою. 


Коментарі:


Маша
Гості

У Вас справді цікавий блог:)  Хочу запросити Вас користуватись сторінкою moyapidbirka.com.ua, де можете заміщуватисвої файли з різними документами, наприклад фото, які запихають Вам диск або забирають місце на сторінці та нічого не платити за хостинг. Приклад колекція фото http://moyapidbirka.com.ua/Lysychka/yevromaydan-71Запрошую користати.

16 листопада 2014 19:37
1860
0
2056
0
2060
0