04 05/16
19:37

Сам ти сєкта!

0
Подякували: Ще ніхто не дякував
0
1130

<- ->
◀  
Студентське братство Сумщини

  Саме таким девізом оргкомітет Студентського братства Сумщини зустрічав учасників Всеукраїнського форуму студентського самоврядування. 22-24 квітня місто Суми приймало студентських лідерів з усіх куточків України. 

     На студентів чекало справжнє випробування. Організатори підготували для них симуляційну гру-тренінг, тривалістю в 24 години в режимі нон-стоп. Що ж це означає? Усіх учасників форуму, а їх було майже 50 осіб, розділили на два ледь не ворогуючих між собою табори: адміністрація університету та студенти. Обидві команди отримали свої завдання, які вони мали виконати протягом 24 годин з будь-яких умов без перерви на обід, сон та відпочинок. Спочатку учасники були трохи спантеличені і не до кінця розуміли, що їм варто робити. Та вже після третини часу, відведеного на гру, почалось справжнє протистояння. Ніхто не міг би й подумати, що протягом доби можливо двічі провести вибори студентського самоврядування, звільнити, поновити та знову звільнити декана-хабарника, висловити недовіру адміністрації, захопити кабінет студентського парламенту, зробити випуск газети із «заказухою», майже розпустити аж цілий факультет і ще багато чого. Гра настільки захопила учасників, змусила їх вжитись у свої ролі та прожити їх, що, здавалось, ще трохи і почнеться справжня війна між адміністрацією та самоврядуванням.

     Такий шалений тренінг дав можливість студентам краще зрозуміти, у чому полягає непорозуміння між адміністрацією та самоврядуванням, як правильно будувати стратегію і який тип поведінки обрати. Більш того, за допомогою такої симуляції студенти змогли краще зрозуміти, які актуальні проблеми є в університетах та які слабкі місця наявні у структурі самоврядування.

     В останній, третій день форуму, учасники мали нагоду послухати досвідчених спікерів, які розповідали про свій власний досвід роботи в студентському самоврядуванні та про те, чим вони зокрема займаються. Олена Руснак, голова Національного студентського об’єднання експертів із забезпечення якості вищої освіти, розповіла про те, чому важливо, щоб в Україні були високі показники якості вищої освіти та як імплементувати стандарти та рекомендації для забезпечення якості у вищій освіти. Олексій Братущак, журналіст та координатор проекту «STUDMP», пояснив, чому не варто підтримувати законопроект №3474. Роман Грига, експерт Національного студентського об’єднання експертів із забезпечення якості вищої освіти, розказав, як отримати доступ до публічної інформації і не наразити себе на небезпеку. Микита Андрєєв, голова Студентського антикорупційного бюро,  поділився інформацією  про дієві механізми боротьби з корупційними схемами у ВНЗ та роль органів студентського самоврядування в цьому процесі. Олександр Анциферов з ГО «UKRAINIANSTUDENTS` CLUSTER» розказав про подробиці ХНУРЕволюції, а Микита Євстіфеєв поділився інформацією про те, як ХНУРЕволюція продовжується в судовій залі і як подати позов на свій університет. Спікер Тарас Тимочко, координатор проекту «STRENTHENINGACADEMICINTEGRITYINUKRAINEPRODJECT» пояснив, чому академічна доброчесність є такою болючою темою в українській освіті, а Дмитро Тіщенко, голова Студентського Братства Сумщини розказав, навіщо активно вести свою сторінку у соціальних мережах.

     Велика кількість емоцій, безцінні враження, практичний досвід, недоспані ночі та невгамовні позитивні студенти. Учасники впевнені, що той досвід, який вони отримали протягом захопливої СІМуляції та після прослуханих лекцій, вони обов’язково використають під час роботи органів студентського самоврядування у своїх університетах.

 

Марія Сокол


Коментарі:


1861
0
2057
0
2061
0