06 02/16
17:44

Слава - блискучий траур за щастям.


Слава - блискучий траур за щастям.

 Мода повинна не тільки прикрашати жінку, але і підбадьорювати її, надавати їй впевненості і допомагати сприймати себе. Кожній людині потрібні естетичні образи. Ів Сен Лоран був одним із тих, хто слідував за ними, шукав їх та, головне, знаходив. Він пройшов через терни до зірок: пізнав страх, жахливу самотність, підступність наркотиків, депресію. Зрештою, вийшов звідти спустошеним, але протверезілим. Дизайнер сам каже:"Я мав нагоду йти пліч-о-пліч з видобувачами вогню у світі моди, проте найбільша зустріч - це зустріч із самим собою".

0
Подякували: Ще ніхто не дякував
0
748

Моя зустріч з великим модельєром відбулася у кінотеатрі " Планета Кіно" під час перегляду допрем'єрного  показу біографічного фільму "Ів Сен Лоран". Стрічка можна було переглянути у рамах "Французької весни" в Україні. Демонструвалась французькою мовою з українськими субтитрами.
  На мою думку, вихід фільму став грандіозною подією не лише для людей, які творять моду, але й для тих, хто просто цікавиться нею. Сюжет побудований не так на тонкощах "модної кухні", як на подіях в житті дизайнера, на боротьбі з труднощами, на подорожах та емоціях, які потім надихали Сен Лорена до створення неперевершених колекції.
Коли я спостерігала за його життям, висвітлених у 110 хвилинах, в голові крутилась  фраза з інтерв'ю модельєра: " Я вже народився з депресією". Майбутній модельєр Ів Сен Лоран народився в забезпеченій сім'ї 1 серпня 1936 року. З раннього дитинства він захоплювався малюванням та конструюванням одягу. В 17 років він взяв участь в конкурсі молодих дизайнерів, де був визнаний найкращим.  В цьому конкурсі брав участь юний Карл Лагерфельд, який поступився  Лорану. З того часу почалось суперництво двох маестро, яке тривало десятиліттями.

 

   Вже в 21 рік Ів Сен Лоран очолив модний дім Dior. Саме там він почав свою "модну революцію" в жіночому гардеробі. Слава Кристіана Діора та його стиль не давали молодому таланту розгулятись на повну. Після створення власної марки у нього з'явилася нагода робити все, що забажпється. Він не раз повторював: " Найголовніше в жіночому одязі - жінка, яка його носить". З його руки в наші шафи перейшли шкіряні куртки та піджаки, двобортні костюми, жіночі смокінги, пальто-тренч, сорочки, прозорі блузки.
 Не можна оминути love-story Ів Сен Лорана. За його словами, любов - це найкраща косметика, але її купити набагато легше, ніж знайти любов. Те, що було між ним та П'єром Берже, замало називати " коханням". Наскільки ніжними та турботливими були ці почуття! Ів та П'єр одразу поділили ролі у своїх стосунках, і мені здається, це і було ключем до успіху. Дизайнер, як справжній митець, жив у паралельному часі, а його коханий вдало переносив це у реальне життя. До самої смерті Генія.


Мода проходить - стиль залишається.


  Ів Сен Лоран - феномен у світі моди. Його ідеї та іх втілення змінили жіночий гардероб до сучасного нам вигляду. Це і принесло йому всесвітню славу, хоч забрало щастя. Саме з фільму ви дізнаєтесь, що щасливим він був двічі на рік, після показів couture, але на ранок це відчуття зникало. Невідомо чи там, в іншому світі, він задоволений усім. Дизайнер сам казав, що буде щасливий у раю тільки за умови, що ангели будуть одягнені зі смаком і будуть носити свої німби з вишуканим нахилом.
Найкращий одяг для жінки - обійми коханого чоловіка. Але для тих, хто не має цього, є я. 
Yves Saint Laurent.

Коментарі:


1861
0
2056
0
2061
0