13 03/15
01:47

А що саме покоїться на дні океану?


А що саме покоїться на дні океану?

Stud Times презентує 9 найдивовижніших речей, які знайшли у водах Світового океану. 

1
Подякували: Rimma
0
1370

Усі ми любимо тепленьку морську воду, яка привітно запрошує тебе пірнути в неї. Однак чи є у нас якісь гарантії, що на глибині там не чатуватиме якась незрозуміла науці істота чи всіма забута річ? Як не прикро, але люди практично нічого не знають про цю таємничу водну безодню. Давайте ж поглянемо, які неочікуваності можуть трапитись на шляху знайомства з океаном.


9. Губка Боб


Хто живе в ананасі на дні?  :D 

8. Риба, яка існує в океані вже 65 мільйонів років.


Ну а тепер серйозно. Згідно з гіпотезами вчених, разом з динозаврами вимерли й інші тварини, які населяли планету в цей доцивілізаційний час. Втім, Латимерія, унікальний вид риб, явно плював на догадки науковців. Попри всі кліматичні катаклізми, ця тварина змогла пережити стільки часу та розвинути свою популяцію. Унікальність цієї риби вражає: за одною гіпотезою саме Латимерія – предок більшості сучасних земноводних організмів. Сьогодні цей вид спокійно проживає у водах Індійського океану.

 

 

7. 18-метровий морський друг.


Ймовірно, плавець не дуже обрадується, коли йому назустріч пливтиме така тварюка. Досить довго величезні молюски вважалися міфічними та вигаданими. Однак у 2012 році таке веселе та дружелюбне морське створіння з`явився на телеканалі "Discovery". Кількість жертв після їх обіймів досі невідома. Чисто факт – його висота дорівнює шестиповерховому будинку.

 

 

6.  Найзавзятіші дієтологи на Землі


2012 рік був досить багатий на сенсаційні знахідки. Паніка навколо кінця світу доповнювалася унікальними відкриттями в різних сферах, зокрема й в океанічних дослідженнях. Вчені виявили найдревніші живі організми, які досі живуть на нашій планеті. На жаль, це банальні бактерії, вік яких 86 мільйонів років. З іншого боку, це найживучіший організм, який виявляла наука. Важко повірити, що протягом того часу бактерії не харчувалися взагалі через відсутність їжі. На додачу, кисню було надто мало, щоб продовжувати своє існування. Але, як бачимо, цей організм зумів вижити серед таких диких умов.

 

 

5. Нацистський сюрприз для майбутніх поколінь


В далекому 1941 році біля берегів Великобританії було підбито німецький корабель "SS Gairsoppa". Пошуки затонулого судна не проводились, тому з часом про цю ситуацію було забуто. І знову-таки в 2012 році одна з американських компаній спробувала якось підняти "Гайрсоппу". Разом з цим судном було виявлено неймовірні скарби срібла. Американці змогли витягнути лише 20 % усього срібла на суму 37 мільйонів доларів. Вважають, що на кораблі перебувало понад 240 тон цінного металу.

 

 

4. Смертельні скарби


В недалекому 2010 році один з американських дайверів заради жарту купив карту скарбів. Як не парадоксально, але вона виявилась правдивою. В цей ж самий рік, Джей Місковіч, наш герой, виявив 36 кілограмів смарагдів на суму в декілька мільйонів доларів. Так доля мало кому усміхається! На жаль, все вийшло зовсім по-іншому. Після знахідки скарбу дайвером зацікавилось ФБР, телебачення стало все частіше проявляти увагу до нього. Така ситуація вплинула на психіку Місковіча, через декілька днів він і покінчив життя самогубством. 

 

 

3. Підводні затонулі міста


Ми навіть не можемо уявити, що станеться з нашою культурою через декілька тисяч років. Впевнений, що жителі цього міста взагалі не думали, що увіковічнять себе під водою. Колись, Троніс був величезним портом у Єгипті та хорошою торговою зоною. Втім, дуже часто Земля вносить свої корективи у життя людей. Жахливий землетрус у 1 столітті до н.е. знищив життя у цій місцині. З часом водна безодня привласнила собі це мертве місто. Сьогодні лише незрозумілі скульптури нагадують про колись бурхливе життя цього порту.

 

 

2. Космічні гості океану


Окрім метеоритів та різноманітного атмосферного сміття, океанічні води одного разу відвідав справді серйозний об`єкт. У 2013 році одна з американських компаній вирішила підняти двигуни "Аполлону 11" – апарата, на якому Ніл Армстронг зумів долетіти до Місяця. Відверто кажучи, незрозуміло навіщо виділяти кошти на таку річ, адже з 1969 року про ці частини корабля й забули. Однак примха Джеффа Безоса, головного директора Амазону, була виконана. Сьогодні ці легендарні "крила", які допомогли досягнути наш супутник, спочивають в музеї космонавтики у Канзасі.

 

 

1. Перший у світі комп`ютер


Цивілізаційний прогрес Давньої Греції просто вражає. 114 років тому у водах Егейського моря було знайдено затонулий корабель. Серед багатьох артефактів люди побачили й дивний механізм, скріплений різноманітними шестернями. Як не дивно, але тодішній розвиток науки не дозволяв зрозуміти сучасникам, що ж це таке. Лише з плином років ми змогли частково розгадати цей механізм, який назвали Антикітерським. Він складається з 32 шестерень, які моделюють рух шести планет Сонячної системи, самого Сонця та Місяця. Така конструкція була настільки складною, що її модель змогли побудувати тільки через 70 років після його виявлення. Механізм здатен вираховувати складні математичні завдання, що просто шокувало багатьох вчених. Сьогодні наука досі досліджує цей шедевр Давньої Греції.

 

 

 

І справді, людина ще взагалі нічого не знає про океан. Цілком ймовірно, що на таємничих водних просторах знаходяться такі речі, з якими ми ще не готові зустрітися. З часом, ймовірно, ми опануємо цю стихію. Втім, зараз потрібно визнати – ми цілком залежимо від неї. І не здатні якось впливати на її закони.


Коментарі:


2133
0
2228
0
2271
0