24 02/15
22:50

Приховані "скарби" Львова: Музей покинутих іграшок


Приховані

Ні, ми не будемо писати про Площу Ринок та собори Львова. Якщо ти прагнеш побачити звичний Леополіс — тобі не сюди. 

3
0
1696

Здавалося б, він уже давно вивчений пильним оком численних гостей, а тим паче самими львів’янами. І ніщо вже не здатне здивувати вибагливих Колумбів та Магелланів туристичного масштабу. Однак це зовсім не так. Культурна велич міста Лева настільки велика, що не завжди вистачає часу, аби оцінити всі її атракції. А жаль! В круговерті калейдоскопу шедеврів на Площі Ринок та концептуальних закладів старої частини Львова губляться менш значимі, проте більш оригінальні закутки. Саме вони понуро очікують, коли око мандрівника зауважить їх. Тому стежте за нашою новою рубрикою, і ми неодмінно ознайомимо вас з прихованими «скарбами» Львова.

 

Старенькі, дещо похмурі львівські дворики завжди готові розповісти свою давню захопливу історію, яку, на жаль, люди не завжди готові для себе відкрити. А вони все чекають своїх співрозмовників…

 

 

Один з таких «стареньких дідуганів» непримітно розкинувся навпроти вулиці Ужгородської, що заведе вас на сам Високий замок.  Лише подивіться, нібито типовий львівський дворик, атрибутом  якого є докурені цигарки, нещодавно вивішена мокра білизна та «чєкуні», майстерно розпиті місцевими «інтелігентами». Чи не так? 


 А ось яка з`являється картина, коли озирнешся по сторонах.


 

 


 

Виставив таку колекцію безперечно щасливий дідусь — Василь Глушковський. Виховавши двох онуків, поважний пан і вирішив створити такий незвичайний для ока музей старих іграшок.


(фотографію взято з http://lvivexpres.com/)


 


Це незбагненно, але тільки зайдеш сюди, як одразу охоплює дивний меланхолічний настрій. Робиться дещо ніяково, коли бачиш, що стається з іграшками через роки…
 

Посилює це гнітливе відчуття кількість забавок. Словом, їх в імпровізованому музеї приблизно 250 штук.
Втім, не потрібно засмучуватись. Все це лише туга за своїм прекрасним дитинством. Подивись лишень наскільки кумедними вони бувають.


В колекції є як і спортсмени, так і справжні поціновувачі тютюну!


Окрім таких іграшок, в іпровізованому музеї вивішено й портрети, які подумки повертають у зовсім іншу епоху...

Загалом, відвідування таких аматорських виставок приносить море задоволення. В той момент, коли хочеться побачити щось нове, цей музей — справді вдале місце для втілення такого бажання. Тож прямуй на вулицю Князя Льва, 3 та занурся у світ дитячих фантазій. Буде нестандартно, гарантую!Коментарі:


1765
0
1965
0
1974
0