05 02/15
22:34

«Сон для слабаків»


«Сон для слабаків»


1
Подякували: Rimma
0
1065

Ми студенти як ніхто інші знаємо, що таке безсонні ночі під час сесії, а потім «відсипання» на вихідних, що таке гуляти всю ніч, а потім весь день бути у полоні сну у м’ягесенькому ліжку. Що поробиш?! Ми молоді, це наш час, і ми його проводимо «на повну». Але як не крути, такий «режим» відображається на нас як в прямому, так і переносному значенні: «пом’яті» обличчя, втома, агресивність і цей перелік можна ще продовжувати і продовжувати. 


Тому Stud-Times вирішив дізнатись, скільки все-таки людині потрібно спати, та як розробити власний графік сну.

Упродовж життя нас запрограмували, що спати потрібно як мінімум 8 годин. Відразу згадую слова Наполеона, що геніям вистачає 4-х годин, звичайним людям вистачає і 6-х, а дурням потрібно 8.  І що? Невже сучасні науковці мають нас за дурнів? Але ж сам геній Ейнштейн спав понад 11 годин. Щось тут не сходиться чи не так?

Але ми ж не з часів Наполеона та Ейнштейна, то візьмемо за взірець 8 годин. І відразу переходимо до антигіпотез. Американський професор психології Даніель Кріпке готовий посперечатись з цим фактом. Він стверджує, що люди, які сплять від 6,5 до 7,5 годин на добу, живуть довше. Вони більш продуктивні і щасливі. А зайвий сон навіть може бути шкідливий для здоров'я. І ви можете відчувати себе гірше, поспавши 8,5 годин замість, наприклад, 5.

Але при тому це не значить, що 4 години сну це теж добре. Багато хто каже, що недосипання призводить до неуважності. Це не так. Насправді людина, яка поспала 4 години, може бути такою ж уважною як і та, що поспала 7, і може показувати такі ж результати в тестах, вправах тощо. Але як завжди є одне «але». Незалежно від сну ми час від часу втрачаємо «фокус» при вирішенні певних задач. І якщо мозок людини, яка виспалась, зможе навести «різкість» і повернути увагу до задачі, то мозок людини, що не всипалась, так і лишиться «розфокусованим». Як говорить професор Кліффорд Сапер з Гарварду: «Мозок недоспаної людини працює нормально, але час від часу з ним відбувається щось схоже на збій живлення електричного приладу».

Скільки людей, стільки і думок, а точніше гіпотез. То ж як зрозуміти скільки годин сну потрібно саме тобі?

Все це суто індивідуально, тому кожен з нас має спробувати себе в ролі науковця та провести власний експеримент. Для цього знадобиться: годинник, ліжко, вільний час і звичайно ж ти сам. Щоб зрозуміти скільки часу для сну потрібно тобі, рекомендують вчинити так: декілька днів (наприклад на канікулах) засинати спокійно (тобто не після зарядки, вечері чи «засідання» у соцмережах) та лягати раніше (не пізніше опівночі), а найголовніше вставати БЕЗ БУДИЛЬНИКА. І як тільки ти прокинешся з посмішкою та бадьорий, тоді можеш записувати це як твій ідеальний час для сну.

Якщо ти вже знаєш свій «термін», то по можливості не змушуй себе спати більше або менше за норму. Але в нас зараз такий час, що важко собі дозволити таку розкіш, як довго поспати. Тому ми дамо декілька порад, які допоможуть зробити твій сон здоровим.

1.Упродовж дня подрімай 20 хвилин.

За цей короткий період ти підвищиш свою продуктивність та відновиш уважність. Робити такий відпочинок варто тоді, коли ти відчуваєш спад енергії. Практикувати це потрібно щодня і бажано в один і той самий час. Скориставшись цією порадою, ти побачиш, що вкінці вечора не будеш як вичавлений лимон, а навпаки будеш бадьорий і зможеш провести вечір у своє задоволення.

2.Відпочивай перед сном.

Зроби це своєрідним ритуалом. Незадовго до сну роби те, що тобі подобається, наприклад прогуляйся 20 хвилин або почитай книгу.

3.Втомлюйся!

Звучить трошки дивно, але так воно і є. Чим більше ти втомлюєшся як фізично, так і морально, тим міцніший і здоровіший буде твій сон.


 

Цікаві факти про сон:

Жінкам потрібно трохи більше сну, ніж чоловікам. У середньому — хвилин на 20, але, можливо, і більше.

Чому? Тому що жіночий мозок влаштований дещо складніше, а тому вимагає більше часу для перезавантаження.

Людина не бачить снів у той момент, коли хропе.

Маленькі діти не бачать у снах самих себе поки не досягнуть 3 років.

З 3 до 8 років діти бачать більше кошмарів, ніж дорослі за все своє життя.

Якщо вас розбудити під час стадії швидкого сну, ви запам’ятаєте свій сон до найменших подробиць.

Сліпі «бачать» сни. Люди, що осліпли вже після народження, можуть бачити сни у вигляді картинок.

Сліпі з народження не бачать картинок, однак їхні сни наповнені звуками, запахами і тактильними відчуттями.

Нам сниться тільки те, що ми бачили. У наших снах ми часто бачимо незнайомих людей, але поняття не маємо про те, що наша свідомість не придумує їхні обличчя.

Це обличчя реальних людей, тих кого ми бачили протягом життя, але не запам’ятали.

Не всі можуть бачити кольорові сни. Близько 12% людей бачать тільки чорно-білі сни. Інші бачать сни в кольорі.

Під час сну ми «паралізовані». Хочете вірте, хочете ні, але в основному це для того, щоб тіло не повторювало рухів, які відбуваються у сні.


 

Ну що ж усім здорових і яскравих снів. І як студентка бажаю ще й «довгих».

На добраніч.У публікації використано матеріали:

http://lifehacker.ru/2013/03/22/how-sleep-to-be-productive/

http://www.zdorovo-online.ru/skolko-dolzhen-spat-chelovek-norma-sna/

http://ladychyn.inf.ua/Son.html

журнал «OOPS» (лютий 2014)


Коментарі:


2006
0
2149
0
2165
0