07 11/08
12:43

Студентські їдальні в епоху хот-догів


Студентські їдальні в епоху хот-догів

ST перевірив студентські їдальні! У статті читайте, спудеям яких факультетів з ними пощастило, а кому — не дуже.

1
Подякували: Ірина Панчишин
0
5913

Важка розумова праця студента на парах подекуди переростає в глибокий та солодкий сон. А після сну, як відомо, організм потребує здорово поїсти. Ось тут перед спраглими, гнаними і голодними студентськими шлунками постає вибір: пиріжки, чебуреки, хот-доги, кафе та їдальні. Не всі обирають останнє. Причину цього та особливості закладів студентського харчування у наших вишах ми спробували дослідити.

 

Перевірити на собі довелось 14 їдалень десятьох вузів Львова. Щоб наша думка була оптимальною об’єктивною, було виокремлено кілька критеріїв оцінювання:
1. Ціна - ліміт грошей ми встановили 15 гривень. Що студент може з’їсти на цю суму.
2. Їжа - наскільки широкий вибір страв, як вони приготовані та чи смакують студентові.
3. Популярність - чи відвідують їдальні свого вузу та чи харчуються у них студенти
4. Сервіс - тут ми звертали увагу на посуд, інтер’єр, чистоту та працівників їдальні.

Максимальна кількість балів за кожним критерієм - 10. В сумі максимально можна отримати 40 балів. До цієї планки, на нашу думку, не дотягнувся жоден вуз, проте дехто був дуже близько.
Варто зазначити, що нашими їдальнями ми, як приємно вражені, так і щиро шоковані. Отже, на кілька днів забувши про дієти, ми побачили таке:
Плести расточки – заборонено!
В їдальні головного корпусу університету імені І. Франка – наїстись можна, там готують багато смакоти, правда, студенти не затримуються довго біля прилавка, навіть не через голод, а скоріше, через можливість його поспішного зникнення від, милого вуху, сварливого бурчання жіночки-кухарки. Наїстись можна, а от вже сплести расточку – то зась, хоча якась дрібочка волосся на кріслі не зрівняється з гарною коричневою плямою від кави на столі.
Юристи гречки не їдять
Дивно, але на юридичному факультеті того ж таки ЛНУ ти з’їдаєш більше, за ту ж ціну, що й в головному. На жаль, з гарнірів трапилось скуштувати тільки гречку, інші каструлі для гарнірів чомусь були пусті. Про¬те з таким приємним персоналом, як в них, і котлету без гарніру їсти можна. До речі, юристи, напевне, захоплюються старо¬винним інтер’єром, адже давні світлини на стіні доповнює і сама стіна, що дуже доречно обдерта.
В нас їдять навіть коти!
Студентам географічного фа¬культету скоріш за все окупиться придбати всім разом мікрохвильо¬ву піч і там розігрівати не лише вчорашні деруни, а й якийсь суп¬чик. Зрозуміло, чому так скрутно з харчами, адже їдальню крім студентів лю¬блять відвід¬увати коти, для яких спеціально “накривають” під столами, де завжди можна на¬їстись куснем хліба, огриз¬ком сирника чи карто¬пляника. А що? Зайва популярність не за¬вадить, навіть серед тварин.
В 4 корпусі Львівської Політехніки.
Не знаю, як, але студенту після третьої години туди краще не ходити. На перше Вам запропонують швидко-суп «гаряча кружка» в одноразовому стаканчику, а на друге – сосиску. І все це плюс ймовірний «десерт» буде коштувати вам в межах п`яти гривень. При вигляді варення в тістечку-корзинці до голови приходить запитання: «Хм-м.. А чи це, часом, не котлета?» Хоча, жіночка за прилавком доволі привітна, але все одно, студенту там краще не їсти. Взагалі. А ще, ходять чутки, що це єдине місце, де миють пластикові стаканчики.
А де у Львові їжа не кусається?
Харчовий корпус. Більше відомий в народі як «їдалка» чи «кормушка». Після четвертого корпусу відчуваєш себе, ніби в улюбленої бабці на офіційному прийомі. Теплий червоний борщик не з «гарячої кружки», а з картопелькою і бурячком, куряча відбивна з картопляно-салатним гарніром і невеличкий приємний десертик обійдеться всього в 11 грн. До того ж це все вам донесуть прямо до столу і ввічливі молоді дівчата побажають приємного апетиту. М-м-мням
А де у Львові студент може підхопити гастрит, дизентерію та інші хвороби?
Академія друкарства. Поліграфічний корпус. Ну, як сказати… Їдальні як такої нами не було виявлено. Знайшли щось більше схоже на буфет чи що… Першого, звичайно ж в асортименті нема і тут четвертий корпус Львівської Політехніки, збирає лаври до своїх кишеньок, бо в них хоча б є «гаряча кружка» в одноразовому стаканчику. На, так зване, «друге» можна взяти картопляник і невеличку піцу. Піца як піца. Врахували, що «студент хоче м`яса» і наскладали зверху трохи ковбаси. Хоча, на мою скромну споживацьку думку, не треба було кидати туди щось жовте і купу вареної моркви. Але це так - лише моя скромна споживацька думка. Сервіс, чесно кажучи, страшний. Столи стоять брудними і, щоб не підхопити якоїсь зарази (жовтухи, дифтерії), я б радила студенту носити зі собою пачечку вологих серветок і якогось дезінфікатора. Так, про всяк випадок. Отже, 5.45 за булочку, піцу, картопляник, дві кавуськи та гастрит – і Ви ситі. Смачного.
А де у Львові роблять найкращі салатики?
Академія друкарства. Перший корпус. За 11 гривень можете зжерти: борщик, картопляне пюре з котлеткою, смачний салатик і булочку з кавою. При тому насолодитись чудовим сервісом і гарною атмосферою. Мовою студентів ставимо «зарах».
Медичні делікатеси
У їдальні медуніверситету все нагадує старі радянські фільми. Товстенька куховарка з блискучими руками, величезні каструлі, на яких пише їх вміст. Навіть на дерев’яних дощечках для нарізання було написано для яких продуктів вони призначені. Мій шлунок мали честь відвідати борщик, картопелька, смажена рибка, виноградний сочок і невідомий об’єкт, який тітонька за прилавком освятила булочкою. О! Якщо будете в цій їдальні, я вас благаю, не кладіть руки на стіл. Чому - не скажу. Захочете – перевірите. Пообідати сюди навідуються і представники Державної прикордонної служби. Очевидно їжа їм ду-у-у-у-у-у-у-уже подобалася. Студенти, зрештою, теж задоволені. Скаржаться тільки, що меню вже довго не змінюється. Ось і все. Отак тамують голод майбутні медики і теперішні прикордонники.
Пивні посиденьки у ветеринарній академії
Рівно 15 гривень. Ні копійочки менше, ні копійочки більше. Витрачені фінанси мене задовільнили. Але кількість того, що на них вийшло спочатку щось не дуже. Побачивши величезні порції, заспокоїлась. Замовляла суп, гарнір і, знову ж таки, смажену рибку. А, і ще чай. Разів чотири повторила, що чай має бути без цукру. І що ви думаєте?! Зробили з цукром. Тітоньки приємні, в приміщенні досить чисто. На стіні на найбільш видному місці висить листочок. На ньому три однакові написи: В НАС САМООБСЛУГОВУВАННЯ!!! То певно для тих, хто відразу не розуміє.
Їдальня ТБ
Їдальня Банківського інституту невелика, столиків на 6-7, більше схожа на буфет. Хоча студент має тут повноцінний комплексний обід, щоправда на 2-3 гривні дорожче, аніж у державних вузах. До 12 години спостерігаємо великий приплив голодного народу, після якого з’їсти можна лише те, що залишилось. Не знаю,як ті дві жіночки встигають і їсти готувати, і прибирати зал, і мити посуд, і здачу рахувати. Одним словом, тут аж ніяк не вистачає робочих рук. Через це на столах встигає набратися чимало бруду. Проте жіночки дуже милі і, якщо попросити у них прибрати столик, то вони із усмішкою на обличчі це зроблять. Навіть якщо перед ними стоїть велика черга. Ну що ж, їжа у них смачна, кожному студенту по зубах, чи то пак на шлунок. А от своєрідною ізюминкою їдальні Банківського є телевізор! Тому почуваєш себе не якимось простим студентом, а дійсно поважною людиною. Коли обідаєш і,замість звичного споглядання в тарілку або на свого сусіда, дивишся передачу про великого Адольфа Гітлера.
Рай для студента
В Інституті економіки і туризму їдальня ресторанного типу (студенти цього вузу на практиці здобувають навики своєї професії) може задовольнити будь-якого гурмана. Все ідеально: від офіціантки з меню (вибір страв - хоч весілля роби) до смаку їжі та вина до неї. Тут тебе сприймають як дорогоцінного клієнта. Щоправда, коштуватиме це студенту 20-25 гривень за повноцінний обід. Багацько, як для студента. Тим не менше, потрапивши сюди, розумієш що таке якісне обслуговування. Видно, що стараються такі ж, як ми - студенти. Доволі приємно розуміти, що стараються наші ж однолітки, а тому бажаємо їм успіху.
Металевий присмак борщу
Якщо Вам кортить ще радянської, але вже екзотики, то варто відвідати їдальню “Верховина” Лісотехнічного університету. І тут справа не в їжі. ЇЇ приготування та ще й наявність пива на прилавку ніколи не викличе невдоволення в студента. Cправа швидше в унікальних алюмінієвих вилках та ложках, брудних і понищених столах, в лавках з вмонтованим ефектом качелі та недолугому оформленні інтер’єру, що швидше нагадує його (оформлення, тобто) відсутність. Та, якщо Вас не лякають таблички з меню за 22-28 травня, коли надворі опадає листя, а невдоволені життям і Вами тітоньки, що накидають їжу (мабуть подумки вони плюють у порції) не псують Ваш апетит, то ситий, смачний та доволі дешевий обід гарантовано. Мабуть саме цей фактор і обумовлює практично безперервну чергу студентів біля прилавку.
Обід перед іконою
Їдальня головного корпусу Українського Католицького університету викликає приємні враження, щойно заходиш до неї. В напівпідвальному приміщенні з охайним інетр’єром, фотографіями на стінах та зручними столами панує помірний шум посуду та голосів. На відміну від Лісотеху, біля прилавку висить актуальне меню на поточний день з також помірними цінами. Борщ, картопляне пюре з котлетою, салат, апельсиновий сік і булка з яблуками – такий повноцінний обід обходиться студентам УКУ в майже 13 гривень. Щоправда, приготована їжа не нагадає Вам матусині страви, проте атмосфера закладу – додаткова ароматна спеція, що покращить Ваш апетит.
Склавши цей список, ми спробували побачити чим, крім ґраніту науки, студентів годують вузи. Назвати картину невтішною не беремось. Нема причини. Адже після таких найрізноманітніших обідів ми залишились живі-здорові та в гуморі. Адже в кожній їдальні залишаються сварливі тітоньки в халатах і в кожній їдальні наші товариші по щастю –студенти – наминають свої обіди.
Що ж до того, який гастрит для Вас кращий: після хот-догів чи після страв в їдальні - визначати спеціалістам, а вирішувати Вам особисто.


РЕЙТИНГ ЇДАЛЕНЬ:
1. Харчовий корпус Львівська Політехніка 39 балів
2. Головний корпус ЛНУ 38 балів
3. Юридичний фак. ЛНУ 37 балів
УКУ 37 балів
Корпус No1 УАД 37 балів
4. Інститут економіки і туризму 36 балів
5. Банківський інститут 34 балів
Медичний університет 34 балів
6. Лісотехнічний університет 32 балів
7. Ветеринарна академія 31 балів
8. Географічний фак. ЛНУ 23 балів
Корпус No4 Львівська Політехніка 23 балів
9. Корпус No2 УАД 20 балів
10. Комерційна академія
їдальні не виявлено
складено у вересні 2008Автори:  Олена Михальчишин, Мирося Ляхович, Ірина Павлюк, Мар'яна Печара, Тарас Назарук 


Коментарі:


1860
0
2056
0
2060
0