02 09/16
13:11

Леонід Мартинчик: "Роблячи свої фото і спілкуючись з новими людьми – вважаю, що це і є та творчість, яка дає натхнення, сили і віру в себе".


Леонід Мартинчик:

Леонід Мартинчик - відомий блогер, у якого налічується уже 40 тисяч підписників у Instagram, поет і творець.
Нещодавно видав власну збірку віршів "Поезія білого неба".
Організовує майстер-класи щодо фотографії. 
Любить усе, що пов'язане з творчістю та красою. 

0
Подякували: Ще ніхто не дякував
0
6424


Ми розмовляли з Тобою останній раз рік тому. Тоді ти позиціонував себе як поет, творець, організатор весіль та декоратор. Як змінилось твоє життя з того часу?
Пройшло так мало часу, а сталося так багато, що навіть не знаю з чого почати. Поезії зараз пишу мало, але все ж народжуються певні речі, які я поки ховаю, як і багато думок, роздумів і переживань. Слова просто табунами ховаються в душі, покривають шкіру, давно окупували мій мозок… рано чи пізно це обов’язково у щось вилиється. Роблячи свої фото і спілкуючись з новими людьми – вважаю, що це і є та творчість, яка дає натхнення, сили і віру в себе. Без людей, які попри все поруч, без «голого» спілкування і взаєморозуміння я б не зміг – саме його я шукаю все життя. Власне весілля організовував. Отримав неймовірну кількість задоволення і унікальної насолоди. Зумів зреалізувати майже усі свої задуми. Тема весіль завжди була для мене особливою, хвилюючою та надзвичайно мені необхідною – це повертає мене до віри в кохання, щоразу коли бачу палаючі очі пар. Життя так часто змінюється і так часто зовсім не залежить від нас, що приходиться помалу вчитися довірятися так сильно і віддано, зі всією фатальністю і нутром не людям, а вищим силам, котрі ведуть, підтримують і піднімають.

Ти зараз - відомий Instagram-блогер і за рік часу твоя кількість підписників у Instagram зросла до 40 тисяч. Як тобі це вдалось? І взагалі, як це - бути популярним?

Вдалося це нелегко. Потрібно щодня робити певні кроки, схематичні дії і щодня вірити в те, що ти несеш, пишеш, фотографуєш і за що просиш у людей серця під твоїми життєвими історіями. А поняття популярності дуже відносне – хтось знає мене до родимок на руках, а хтось взагалі в очі ніколи не бачив. Але загалом – це складно по суті і має бути легко по сприйняттю. Часом так трапляється, що сидиш на лавці в центрі чи в парку і плачеш… потім помічаєш, що кілька людей вже звернули особливу увагу на це, хтось сміється, а хтось приховано фотографує. В такі моменти хочеться розчинитися серед всіх, але не така моя роль в цьому житті.

Як вести стильний Instagtam? Дай кілька порад блогерам-новачкам.
Старайтеся використовувати кілька схожих фільтрів, виставляйте приблизно однакову температуру кадру, чергуйте простір, предметка, людина, ловіть правильне світло і обов’язково знаходьте правильні слова. Визначте для себе це «правильно», щодня щось виставляйте, лайкайте те що подобається і чекайте на вашу публіку.


Мобільна фотографія заполонила світ. Як думаєш, що буде далі і скільки буде “жити” такий тренд?
Навіть не знаю… а хіба заполонила? У мене багато знайомих досі не мають інстаграму і навіть фейсбуку.

Ти проводиш різноманітні тренінги(воркшопи) щодо мобільної фотографії. Як до цього прийшов?
Дуже багато людей писало і просило, щоб я розповів про свої секрети. Потім кілька організацій запросили мене для проведення корпоративних майстер-класів для своїх працівників.

Який тренінг(воркшоп) запам'ятався найбільше?
Для LANCOME Ukraine. Це було в чарівному місці. Вони підготували для мене багато реквізиту, окрему зону з персональними робочими місцями для учасників. На ньому були присутні головні редактори провідних модних видань, зірки, блогери, моделі. Це було фантастично і прекрасно.

Рік тому у тебе всі мрії зводились до видання власної збірки віршів. Твоя мрія здійснилась?
Так так так! Вона ожила, живе і житиме на полицях своїх читачів, у книгарнях та атмосферних закладах та кав’ярнях, на фото і відео. Тепер я мрію про книгу з прозою. Усе ж поезія обмежує можливості автора. Найближчим часом сідаю за книгу про людські стосунки, почуття і відчуття, про чоловіка і жінку, які заплутались серед лісу людей, гір думок і непорозумінь.

Розкажи, будь ласка, про процес створення збірки. Про ілюстрації, і звісно ж, ілюстратора, обкладинку.
Одного дня мені написала талановита і цілеспрямована Ліліт Саркісян та запропонувала проілюструвати книгу. Я був шокований. Не встиг я відійти від шоку, як за 2 місяці вона була вже готова. Мені сподобалось абсолютно все. Ми порозумілися з Ліліт з півслова, жодного разу не зустрічаючись і навіть не будучи знайомими – все наше обговорення проходило через великі листи, де Ліліт питала, а я розповідав, як я це бачу. Ліліт підготувала п'ять різних обкладинок і я одразу обрав саме ту, яка припала до душі, сподобався шрифт і всі ілюстрації. Спочатку видавництво VOLF надрукувало 1000 книг з неправильною обкладинкою – розмістили криво головного героя збірки – побитого але дуже мирного і спокійного, прекрасного голуба. Згодом вони все переробили і збірка приїхала. Книга графічна, мінімалістична і розкута водночас. Там багато сліз і нервів, сміху і щастя, захоплення і розчарування. «Це не книга про одну людину, це не присвята тілу чи душі – це маленька сповідь великого почуття, яке все ще живе і житиме вічно, але вже окремо від мене. Чи кохання це? Не знаю, вирішуйте самі. Але це найсильніше, що я відчував»

У тебе був тур по Україні з презентацією збірки. Яка найбільш запам'яталась? У яких містах був?
Був в Києві, Чернівцях, Львові і Тернополі, планую ще Одесу й Івано Франківськ. Найбільше запам’яталася, звісно що ж, київська презентація, на ній було найбільше людей, вона була у неймовірному білому місті під куполом неба, падав красивий патлатий сніг і вона була о 14:00 годині 14 лютого і саме в цей час і в цю годину Ліліт в пологовому будинку народжувала сина. Вона народила в той день не лише книгу, а і сина. Я на цю презентацію ніяк не встигав, бо зранку запізнився на літак. Але якимось силами, правдами та шаленою любов'ю, моя Христя(дружина) доставила мене на своєму авто туди рівно о 14:00. Я переодягався в машині і забув все, що мав говорити людям на презентації.

Як ти все встигаєш?
Та ну, я нічого не встигаю…

Які плани на майбутнє?
Зараз я багато молюсь, сплю і в обов’язковому порядку щодня посміхаюсь, культивую і бережу любов у серці, спілкуюся всього з кількома людьми. Зараз мені потрібно відновитися і я дозволяю собі помилятися. Про майбутнє не знаю, але пісню дня Тіни Кароль напишу, книгу про стосунки видам, буду вести колонку у відомому глянці, поїду до Франції і відкрию унікальне ательє, можливо буду новим холостяком на СТБ.


Instagramбезкоштовний додаток обміну фотографіями, що дозволяє користувачам робити фотографії, застосовувати до них фільтри, а також поширювати їх через свій сервіс і низку інших соціальних мереж. Є одним із найпопулярніших сервісів у мистецтві айфонографії. Instagram робить фотографії в квадратній формі — як камери Kodak Instamatic і Polaroid. Більшість же мобільних фоторедакторів використовує співвідношення сторін 3:2.

Розмовляла Катерина 
КОСІВ

Коментарі:


1814
0
2022
0
2027
0