08 07/15
22:47

Українська діаспора у Голлівуді


Українці почали підкоряти Голлівуд уже ще з минулого століття. Пропоную ознайомитись із американськими акторами, які ніколи не приховували свого слов'янського походження.

0
Подякували: Ще ніхто не дякував
0
1333

1. Джон Ходяк (John Hodiak) - 16.04.1914 - 19.10.1955

 

Батьки Джона Ходяка  ( при народженні - Іван Ходяк) - родом із Львівської області. В Америку переїхали у 1912 році. Іван народився у місті Піттсбург ( штат Пенсільванія). Згордом сім'я переїхала у штат Мічіган, де знаходилась велика українська діаспора. Тут батько Ходяка Василь приймав активну участь  у культурному і суспільному житті української громади, грав у театрі. Це захоплення передалось Івану. В 1913 році він закінчив школу і отримав стипендію в Західному університеті, але навчатись там не зміг через нестачу фондів в місті Гемтремк. Згодом влаштувався в канцелярію фірми Шевроле, потім потрапив на радіо - студії, де приймав участь у різних радіо - виставах. На радіо спершу він влаштуватися не зміг через сильний акцент, який згодом виправив. З 1942 року Джон почав працювати у Голлівуді. За 12 років роботи там зіграв щонайменше у 38 фільмах. У 1946 році він одружився, а у 1951 у нього народилась донька Картін. Помер Іван рано - в 42 роки через сердечний приступ у домі своїх батьків, коли збирався на кіностудію на зйомку фільму " На грані всесвіту". Похований в Лос - Анджелесі.


2. Джек Паласн ( Володимир Палагнюк) - 18.02.1919  або 1920 - 10.11.06


 

Батьки лауреата премії Оскар також родом із України: тато із Тернопільщини, а мама зі Львова. 

Як і батько, Володимир якийсь час працював на шахті. До кінця 30-х років зміг зробити вдалу кар'єру у боксі, виступав під псевдонімом Джек Браццо. З початком війни вступив до Військово - повітряних сил США. Одного разу літак, у якому летів Володимир, загорівся. Чоловік отримав опіки обличчя, також травма вплинула на його голос. Та це виявилося тільки плюсом для його майбутньої акторської роботи. Після війни Володимир вивчав акторське мистецтво у Стенфордському університеті, працював моделлю, офіціантом, охоронцем. З 1947 працює у газеті «The San Francisco Chronicle» та на радіо. Згодом отримав роль на Бродвеї - разом із Марлоном Брандо грав у "Трамваї "Бажання". 

Син емігрантів, Палагнюк завжди підкреслював те, що він українець і приймав активну участь в житті українсьої діаспори. Свого часу відмовився від звання "Народний артист Росії" і мріяв зіграти Тараса Бульбу.

У 1992 році за фільм "Міські піжони" отримав "Оскара" .


3. Девід Селзнік - 10.05.1902 - 22.06.1965


Єврей за національністю, Девід був сином емігрантів із Києва. Навчався в Колумбійському університеті, працював на "Парамаунт" і "Метро - Голдвін - Майєр".  Отримав "Оскар" за фільм "Віднесені вітром". Та через проблеми з алкоголем почалися проблеми на роботі, Девін постійно намагався повторити успіх "Віднесених...". Помер у віці 63 років через сердечну недостатність. 


4. Майк Мазуркі - 25.12.1909 - 9.12.1992


 

Справжнє ім'я - Михайло (Маркіян) Юліанович Мазуркевич. Народився на Тернопільщіні, його родина мала дуже складну долю. Після народження батьки вирішили поїхати до Америки, але не мали грошей. Спершу поїхав батько, гроші на квиток позичили у вітчима матері. Мати із сином хотіли приєднатися до нього, але не мали защо. Мати залишила сина чужим людям і поїхала на заробітки у Прусію. Хлопчика викрав вітчим, і коли мати повернула борг і поїхала до Америки, відчим все одно не відпускав хлопчика до батьків. Згодом не байдужі привезли дитину до батьків. 

В Америці Маркіян отримав гарну освіту, займався боксом , а з 1941 року почав працювати у Голлівуді. 

Все життя Маркіян мріяв побачити Батьківщину ще раз, але так і не зміг. 

Однією із впізнаваних ролей для Маркіяна була роль гангстера у фільмі "В джазі тільки дівчата". 

 

 

 


Коментарі:


1815
0
2024
0
2028
0