27 04/15
16:13

Грималюк Дмитро: “Це не тільки моє хобі,а й моє покликання…”

1
Подякували: Rimma
0
1703

<- ->
◀  

Грималюк Дмитро Васильович – чотирьохразовий чемпіон України з мотоспорту, член збірної України та майстер спорту з мотоциклетного виду спорту 

-          Коли ви почали займатися мотоспортом? Хто підштовхнув вас до цього?

-          Я почав займатися мотоспортом приблизно з шести років, а підштовхнув мене до цього мій батько. Він не займався професійно цим видом спорту, а виключно для душі. Одного разу батько захотів, щоб я спробував поїхати і посадив мене на мотоцикл. Показав де газ, де ручка передач і я поїхав, чесно кажучи поїхав з першого разу. А потім він сказав мені зупинитися, але не показав де гальма,а тому був змушений бігти за мною і спиняти мене. От з такої кумедної ситуації все й почалося.

-          Як саме почалася ваша професійна кар’єра?

-          Чесно не можу пригадати в якому віці я був, але я їздив у своєму класі, тобто по мотоциклах. Почав їздити у класі 65 кубічних сантиметрів. Мені було тоді близько дев’яти – десяти років. Тоді і відбулися мої перші змагання у цьому з класі мотоциклів. Проходили вони у смт Глибока Чернівецької області. Я зайняв третє призове місце.

-          Кому ще, окрім себе, ви завдячуєте своїм професійним успіхом?

-          Насамперед, я завдячую своєму батькові, якби не він я б нічого не мав і нічого б не досягнув. Також своїм тренерам, спонсорам, які мене підтримували. Я вельми вдячний своєму першому тренерові – Валентину Андрійцю. Наступним моїм тренером був Юрій Ігнатович Трофимець – це був дуже видатний тренер не тільки України, а й Європи. Я з ним тренувався п’ять  або ж шість років. Завдяки йому я досягнув такого успіху. 

-           Яким видався для вас минулий рік?

-          2014 рік видався для мене не надто прогресивним, адже я вступав до вузу, готувався додатково в навчанні, тому часу було обмаль. А от 2013 рік був досить насиченим, адже отримавши в 2012 році травму коліна я не зміг брати участі у змаганнях. Тому після тривалого перерви я наздогнав втрачене. Впродовж 2013 я брав участь у трьох дисциплінах, а саме: мотокрос, кантрі крос та ендуро. У всіх цих трьох дисциплінах я став лідером, тобто чемпіоном України вчетверте, а також виконав майстра спорту.

-          Як саме проходить ваша підготовка до змагань? Скільки часу та зусиль ви витрачаєте на це?

-          Коли я був молодший, я тренувався зі своїм тренером Юрієм Гнатовичем. Кожного тижня ми присвячували чотири дні для тренувань. Такі тренування відбувалися протягом двох годин, а то й і більше .А тепер після смерті тренера я займаюся зі своїм батьком. Зараз я старюся майже кожного дня тренуватися, адже потрібно мати хорошу фізичну і моральну витривалість. Не завжди є час на тренування, але ми з батьком стараємось.

-          Які ваші плани на майбутнє?

-          Важко сказати…я б хотів і надалі займатися мотоспортом. Проте на даний момент досить складно з фінансовими можливостями, немає стабільного курсу валют, тим паче в Україні така неприємна ситуація, адже триває війна на Сході. Але не дивлячись на різні труднощі, я не буду припиняти займатися.  Буду їздити для себе…для душі. А що стосується професійної кар’єри, то  я планую в цьому сезоні виступити в двох дисциплінах, тобто в ендуро та кантрі кросі. В майбутньому, якщо піде все гаразд, то я сподіваюся стати тренером, але про це ще рано говорити.

-          Які наступні змагання чекають на вас?

-          Це буде перший етап чемпіонату України з дисципліни кантрі кросу, який буде відбуватися в місті Косові.

-          А як триває підготовка до цих змагань?

-          Це досить важливі змагання, тому моя підготовка триває інтенсивно. Адже у зв’язку із навчанням в університеті я зовсім припинив тренування, тобто майже рік не сідав за мотоцикл. Я повинен добре підготуватися, адже буде багато учасників, які складатимуть здорову конкуренцію. Тому я буду старатися тренуватись кожного дня,але це також залежатиме від погоди, тому що не завжди вона сприяє цьому.

-          Що саме вас надихає на здобуття перемоги у змаганнях?

-           В 2013 я став членом команди збірної України, тому потрібно було перемагати, адже переді мною лежала велика відповідальність. А надихало мене те, що коли здобуваєш перемогу ти відчуваєш задоволення ту приємну мить навіть від однієї думки, що ти є лідером. Та, перш за все, це моє улюблене заняття ще з народження і я отримую від нього багато позитиву, тому сам процес надихає мене.

-          Яких перемог в майбутньому ви плануєте досягти?

-          Це складно сказати, адже я буду старатися перемагати , а чи вдасться це мені, чи ні побачимо. А щодо головних перемог, то я планую виступити в двох основних дисциплінах – це в кантрі кросі та в ендуро.

-          Як мати поставилася до твого вибору займатися таким небезпечним видом спорту?

-          Коли я вперше сів на мотоцикл і вчився їздити, брав участь у перших змаганнях, то мама ще досить спокійно сприймала  моє захоплення мотоспортом. Пізніше ми з батьком почали інтенсивніше тренуватися і мама часто запитувала навіщо нам це все, адже я  все одно їжджу  позаду інших, цього непотрібно. Потім я почав тренуватися вже з тренером і у мене почали з’являтися перші результати та перемоги. А от коли я вже переходив з класу мотоциклу 85 до 125 кубічних сантиметрів, тобто це більш сильніший клас, то моя мати почала висловлювати своє незадоволення. Бували і такі моменти коли мама казала, що буде розлучатись з батьком, проте це були просто слова. Отож, моя мати була категорично проти такого виду спорту. А от щодо батька, то він завжди підтримував мене, навіть більше того, якби не він я б не досяг нічого. Тому мама була змушена змиритися з моїм вибором.

-          Дякую за розмову, бажаю вам в майбутньому досягти ще чимало перемог в мотоциклетному спорті.

-          І вам нехай щастить.


Коментарі:


2007
0
2150
0
2166
0