11 05/15
16:20

"Не про фото", а про що?

2
Подякували: deadbyapril, Rimma
0
1107

<- ->
◀  
проект «Спілкуйся та розумій»

8 травня 2015 року в межах проекту «Спілкуйся та розумій» пройшла лекція фотографа Сергія Горобця «Не про фото»....

8 травня 2015 року в рамках проекту «Спілкуйся та розумій» пройшла лекція фотографа Сергія Горобця «Не про фото».

На перший погляд назва збиває з пантелику, адже логічно помисливши можна дійти до висновку, що фотограф має говорити про фотографію, але Сергій заклав в тему трохи глибший зміст. Він вважає, що «говорити про фото» – це з’ясовувати технічні сторони цього процесу такі як: фототехніка, умови, освітлення і таке інше.  А він хотів донести до публіки ідею, емоцію, почуття, переживання тієї чи іншої світлини.

Лекція проходила у формі «запитання-відповідь». Слухачам було продемонстровано кілька слайд-шоу з роботами фотографа. Після кожного показу можна було ставити питання і одним із перших було: «Що Ви хотіли сказати цим фото?» на що Сергій відповів: «Фотографія має говорити сама за себе».  Я як фотограф, хоч і аматор, але цілком з ним згодна, бо ж для фотографа його робота це, як твір для письменника , але останній говорить словами, а перший - світлом і кольором. Фотографія говорить образами, почуттями й переживаннями і, якщо вона німа, то її не можна назвати витвором мистецтва, це всього лиш фіксація моменту, історія.

За фахом Горобець художник-графік , графічний дизайнер. Навчався у Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва ім. І.Труша та Львівській Академії Друкарства. Він малює вже близько 12 років. Свої навички використовує в фотографії.

Сергій  дуже цікава і неординарна людина. «Я можу проїздити три ночі по степу і лише на четверту зробити кадр або не зробити, повернутись назад і приїхати на наступний рік» - розповідав він нам про свої фото-подорожі кримськими степами. А одного разу, заради фотографії гірського пейзажу, спалив камеру через високу вологість.

Фотограф вважає, що у чорно-білій світлині колір зайвий, але є такі роботи, де саме з допомогою кольору можна обіграти момент.

Митець не вкладає у світлини свого "его" на кшталт «я фотограф, я так бачу». Коментує: « Я хочу бути учасником процесу, який фіксую. Хочу бути його частиною»

Своєю музою називає життя. «Є ми, а є навколишній світ. Кожного разу мене надихають різні речі чи люди. Це може бути моя дружина, гроза чи просто приємна розмова»

Найбільше Сергієві подобається працювати у жанрі портрет, але говорить, що творчість – це найголовніше не дивлячись на жанр у якому працюєш.

Особисто я була в захваті від робіт Сергія Горобця. Дивлячись на кожну світлину, ти розумієш історію людини чи предмета, які на ній зображені. Ти відчуваєш дух, пристрасть, дихання фотографії.

Я отримала неймовірне задоволення спілкуючись з такою талановитою, позитивною та оптимістично налаштованою людиною. І хочу, аби кожен читач зміг торкнутися поглядом його витворів.

За цим посиланням Ви можете переглянути деякі його роботи http://www.saatchiart.com/account/artworks/727338


Коментарі:


2007
0
2149
0
2166
0