14 01/13
01:31

На «Велику коляду» завітали гості з Києва

0
2103

<- ->
◀  

З 7-ого до 27 січня триває вже XIV різдвяний фестиваль «Велика коляда» у Львові. Понад 70 колективів виступаютьіз різдвяними колядками: хори, ансамблі, вертепи, капели, квартети, солісти-лауреати, різні фольклорні колективи, театри пісні, музичні групи та аматори фольклорних колективів. Усі вони зібрались у серці України, аби відсвяткувати велике свято Різдво Христове.

12-ого та 13 січня на Гала-концерті вокально-інструментальних та фольклорних колективів виступив Народний художній колектив дитячий хор «Веснянка» центру АРТ Печерського РУО. Хор був створений 20 років тому. Засновником, директором і керівником «Веснянки» стала Оксана Ткаченко. Через свою музичну освіту та любов до дітей, вона допомагає всім учасникам закохуватись у пісню. 

Хоч колектив український та заснований був у столиці України, але це їхні перші гастролі нашою країною. За 20 років вони об’їхали вже пів-Європи: Чехія, Іспанія, Франція, Великобританія, Словаччина та ін. країни. Дівчата і хлопці, які співають у хорі вибороли вже кілька гран-прі, оскар, золотий диплом I ступеня та багато інших нагород. 

І ось вони завітали до Львова. Гала-концерт відбувався у Храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор). «Веснянка» потішила слух присутніх поліськими колядками: "Пречиста діва», «Радуйся», «Ми з колядою», «Зима» з кантати «Пори року» Людмили Шукайло та ін. Чистий академічний спів зачаровував ще навіть на розспівці перед виступом. Від зовсім маленьких до вже студентів співали учасники хору на радість присутнім глядачам.  

І не дивно, адже багато хто, після участі в хорі, дівчата і хлопці не покидають улюблену справу.

Деякі закінчили музичні училища, стали творчими співаками, які гастролюють. У хорі також є студенти, які вже вчаться на вокальному. Вони сьогодні співають із нами на концерті. У нас є також ті, які займаються на диригентському. Ще є співаки, які збираються вступати до Глієра (прим. автр. – Київський інститут музики імені Рейнгольда Моріцевича Глієра). Тобто їхнє навчання змалку з 3 років не проходить даремно
, – прокоментувала керівник колективу Оксана Ткаченко. 

Я вже у «Веснянці» 10 років. Зараз навчаюсь на 2-ому курсі музичного училища ім. Глієра на вокальному на академічному факультеті. А співаю досі у народному хорі, бо мені це подобається
, – сказала учасниця колективу Влада Ворчак. Оксана Ткаченко впевнена, що у майбутньому її вихованка стане оперною співачкою. 

Львів знову запрошує Народний художній колектив «Веснянка» в гості, і не лише на різдвяні свята, а й просто так. Бо, справді, їхня праця зачарувала своїми мелодичними нотками усіх присутніх. 

Нагадуємо, що фестиваль «Велика коляда» триватиме до 27 січня у Храмі Пресвятої Євхаристії. Виступатимуть колективи не лише з міста Львова та області, а й з інших міст України та Польщі.     


Коментарі:


1016
0
1321
0
1307
0