02 08/12
04:03

«Франко фест» пройшов на ура!

1
Подякували: Юлія Костюк
0
1335

<- ->
◀  
Фото: Роман Балук

Фестиваль відбувся вперше, та всі, хто його відвідав, залишились задоволеними.

На батьківщині Івана Франка відбувся музично-мистецький фестиваль «Франко фест». Програма імпрези була насиченою та цікавою для зовсім різних людей: від студентів до дослідників творчості Каменяра.

 

В перший день фестивалю в наметовому містечку вже було досить багато наметів. При вході на територію фесту всі розглядали височенний віґвам зроблений з полотнищ, присвячених творам Франка, та іншим мотивам.

На літературній сцені всі бажаючі мали можливість зачитати поезії Івана Яковича в рамках поетичного батлу, і за це отримати приз. Пізніше вже свої твори читав Олександр Ірванець.

Також в перший день в небо полетіли кульки з віршами Франка та коорддинатами організаторів, щоб людина якій дістанеться та чи інша кулька мала можливість надіслати свій відгук про таку незвичну форму донесення творчості Франка. Іншою форму донесення творчості Франка був виступ дрогобицького студентського театру «Альтер» за мотивами франкових творів.

 

На другий день фестивалю тут зібралось чи не найбільше гостей.

На літературній сцені відбувся літературний батл, де кожен бажаючий міг зачитати власні вірші, і за це отримати заслужений приз.

Під великою сценою почав свою роботу спортивний майданчик, на якому в суботу і неділю можна було позмагатись в естафетах, пограти волейбол, футбол. Цікавою атракцією на головній сцені фесту було встановлення рекорду України на наймасовіше одночасне читання вірша Франка. Волонетри зазделегідь роздали в наметовому містечку флаєри з віршами «Ой ти дівчино з горіха зерня» і пояснили що робити. В обумовлений час, під час виступу гурту «Кораллі» всі, хто в той момент знаходився під сценою одночасно з вокалістом «Кораллів» прочитали вірша. Цим самим долучились до рекорду.

Перед «Тартаком» глядачі мали можливість подивитись фаєр-шоу від театру вогню.

Після закінчення концерту на великій сцені в музеї Івана Франка відбулась акція «Ніч в музеї». Тут відомі письменники та франкознавці (серед яких доцент ЛНУ Франка Богдан Тихолоз) розповідали про життєвий шлях Каменяра, відповідали на запитання аудиторії. Автори найцікавіших запитань в пам'ять про таку ніч отримали книги. Паралельно з цим на літературній сцені проходив кінопоказ.

 

В останній день хоч і поменшало гостей, та нудьгувати ніхто не збирався,адже на літературній сцені театр «Альтер» влаштовував театральні ігри в стилі «імпро» на мотиви життєвого шляху Франка.

На великій сцені виступили «монстри» фестивалів України: «Піккардійська терція», «От вінта», «Мері», «Гайдамаки».

Нічого дивного що такий фестиваль відвідало дуже багато людей, а тому організатори з головної сцени пообіцяли проести його наступного року знов.


Коментарі:


2006
0
2149
0
2165
0