04 05/14
15:14

Громадська активність = нові можливості!


Громадська активність = нові можливості!
0
Подякували: Ще ніхто не дякував
1022

Студентські часи, як заведено вважати, - найцікавіший і найпродуктивніший період життя людей. Кількість нових знайомств, подорожей, величина і якість досвіду – все це з геометричною прогресією зростає, як тільки ви опиняєтесь за порогом свого ВИШу, але за умови, що використовуєте всі можливості, які надає вам новий соціальний статус студента.

Автоматично відчиняються двері громадських організацій. Що воно таке і з чим його їдять розповів нам громадський діяч, член ГО ”Фундація регіональних ініціатив”  Андрій Башнянин.

-Андрію, перш за все розкажіть, будь ласка, що таке ГО ФРІ, коли і де вона була заснована?

-"Фундація регіональних ініціатив" була створена в Ужгороді у 2002 році, а вже за два роки набула статусу всеукраїнської. Нині вона діє у кожній області України.

-А чим, власне, займається організація?

-Ми регулярно проводимо літні табори, школи, тренінги, ерудуємо молодь з різних питань, створюємо програми обміну студентів зі сходу і заходу України, допомагаємо подорожувати і таке інше.

-Яка мета “ФРІ” і хто її фінансує?

-Це не політика, не комерція і не релігійна організація. Фінансується внутрішньоосередковими внесками. За статутом – це 50 грн. на місяць. Загалом, ми займаємось різними сферами, залежно від потреб і бажань людей, які до нас приходять. Можна виокремити три напрями діяльності: освітній, правозахисний та міжнародний. Останній пов'язаний із обміном студентами за кордоном зі схожих організацій. Ми відкриті для співпраці із закордонними партнерами, які висувають певні громадські ініціативи, а наше завдання – створити платформу для втілення цих ідей.

-Особисто для Вас, як громадського активіста, чим корисно членство ГО?

-Цінний досвід. Компанія однодумців. Певний спосіб самореалізації.

-Як довго можна чи треба бути членом ФРІ?

-Зазвичай півтора-два роки, після цього всі входять у пост-фрішники”. Це величезна база лекторів та тренерів старших поколінь організації. Вони не відвідують зборів, але у разі потреби – завжди на зв’язку і готові допомогти.

-Чи має організація керівника?

-Так, у кожній області є свій голова. Якщо член організації відбув у ній два роки, він має право балотуватися на посаду голови. Після трьох років членства зявляється право балотуватися на голову всеукраїнського рівня організації. Переобирають кожного року в Києві у грудні.

-А як часто відбуваються заходи, які ви організовуєте?

-Це не підприємство з директором, тому конкретного розкладу немає. Залежно від бажання і потреб в тому чи іншому місті. Буває, що й місяць не збираємось, а часом двічі на тиждень, особливо, коли триває організація школи чи табору.

-Як Ви вважаєте, чим  ”ФРІ нині може зацікавити молодь найбільше?

-Перше, що спадає на думку, це проект Твоя країна.  Він полягає у кількаденних поїздках містами України із насиченою програмою. Передбачає неординарні екскурсії, вишколи та ігри, зустрічі з відомими журналістами, митцями, бізнесменами, відвідування кав’ярень, музеїв та театрів, а також забезпечує появу нових друзів, знань та яскравих вражень.

-Що потрібно, аби взяти участь у проекті?

-Все досить просто: потрібно лише заповнити анкету-заявку на участь і дочекатись запрошення від організаторів. Взяти участь можуть студенти та молодь віком 18-28 років. Учасник повинен лише мати змогу оплатити проїзд в обидві сторони і мати кошти на частину харчування та екскурсії.

-А як щодо проживання, основного харчування і програми?

Вс-е це забезпечують організатори. Проживання зазвичай вдома у місцевої молоді, сніданки та вечері там, де і житло, знижки на екскурсії, кава-брейки на аудиторних заходах тощо.

агато міст вже відвідали учасники програми?

-Наскільки я пам’ятаю, були вже у Тернополі, Ужгороді, Миколаєві, Харкові, Кривому Розі, Черкасах, у деяких із них навіть двічі. Учасники залишають багато позитивних відгуків і фотографій з їхніх мандрівок, які можна переглянути у мережі. Невдовзі планується подорож до м.Тростянець.

 


Коментарі:


907
0
1214
0
1176
0