10 03/15
21:11

Які ж ми хороші...


Маргарита Стронська
4
0
1169

Ну що, людоньки, вперто йдемо у краще майбутнє? Відроджуєм націю? І як? Виходить?

Зараз на кожному кроці кричать «українці — найкращий народ», «українці такі хороші» і пішло-поїхало.

Я не можу сказати, що це не так… Дійсно, нація, яка жила без території, незалежності та визнання стільки століть поспіль, заслуговує на повагу. Заслуговують на голосні слова Стус, Чорновіл, Хвильовий…за те що не зламались під тиском тоталітаризму… не зрадили себе і Україну,не зважаючи ні на що. Так все це дійсно вражає та надихає, але це було тоді…

А що зараз? Зараз в нас немає героя, за яким варто йти…зараз є сотні відважних хлопців і дівчат, які гинуть, воюють, волонтерять…і, так, вони гідні поваги  та низьких поклонів….

Але тепер давайте забудемо увесь цей «український світ»: колорит, мальовничі краї, українські пісні, дівчат з рум’яними щоками і з косами «до пояса», хлопців з щаблями…давайте на секундочку забудемо це стереотипне уявлення українців з книжок і фільмів, і подивимось, які зараз буденні українці.

А зараз вони такі…жінки, які лаються і курять більше за будь-якого чоловіка; чоловіки, які сидять у маршрутках і роблять вигляд, що не помічають жінок та людей похилого віку; діти, які бухають на вулицях і грають дорогими цяцьками за батьківські гроші; побожні бабульки, які, виходячи з церкви, грішать більше за невіруючих; люди, які кидають сміття повз смітника…і  цей перелік можна продовжувати ще дуже довго. Ось які ми українці повсякденному житті…І знаєте що? Ми такі щодня, щохвилини!!

Я не хочу робити «заїжджених» висновків типу…«почни з себе»… «виправляйся»…«будь гідним своєї країни»… не хочу казати, що погано, а що добре, що чорне, а що біле.

 

Я просто лишу це тут. А ви поспостерігайте. 


1861
0
2057
0
2061
0